Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Czw Paź 17, 2019 11:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 8:15 pm 

Dołączenie: Czw Mar 15, 2012 8:47 am
Dzięki serdecznie za słowa otuchy. Nasza pierwsza reakcja z żoną - płacz :( Dlaczego to spotkało naszego skarbusia a nie np któreś z nas, dorosłych.
Czekamy do środy na wizytę - póki co po konsultacji (przez email) na podstawie zdjęć - według lekarza z doświadczeniem jest to rumień wędrujący :(

Pozdrawiam i zyczę zdrowia !

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 7:52 pm 

Dołączenie: Czw Mar 15, 2012 8:47 am
Witam

Wracając do mojego wątku - proszę Was forumowicze o poradę.

Córcia brała 1tydz Duomox 2 x 500mg, potem 4 tyg Ceroxim 2x250mg. Zero objawów do tej pory, Córcia czuje się dobrze. Z uwagi na to, że mamy wątpliwości czy to było ugryzienia kleszcza (kleszcza nikt nie widzial, pojawił się nietypowy rumień - link w 1 poscie tego wątku) chciałbym się spytać Was jakie badanie i kiedy najlepiej zrobić ? Pierwszy lekarz ILADS przepisał Ceroxim na miesiąc i kazał zrobić po 2tyg od zakończenia abx - WB i koinfekcje. Inny lekarz natomiast twierdził, że nie ma sensu robić tych badań teraz i sugeruje wejście na:
2x375mg Zamur (to samo co Ceroxim)
Azitrox - w pulsach co 2gi dzień po 1x500mg
Tinidazol 2x250mg na dzień

Wiadomo, istnieje prawdopodobbieństwo, że to nie był kleszcz :( No więc pojawia się przekonanie - co jeśli gnębimy dziecko abx'ami bez przyczyny :(

PostWysłany: Czw Sie 30, 2012 12:01 pm 

Dołączenie: Pon Sty 30, 2012 10:52 am
Witaj.
Jezeli lekarz Ilads stwierdzil ze jest to rumien mozecie odpuscic sobie test WB w kierunku boreliozy. Jak pisalem wczesniej rumien zawsze swiadczy o infekcji.
Ale koninfekcje jak najbardziej pasowaloby wykonac. Nalezy pamietac ze oprocz popularnej boreliozy kleszcz przenosi jeszcze mase innych patogenow, a niektore z nich leczy sie innymi abaxami niz sama borelie. Takze to badanie warto zrobic.

PostWysłany: Śro Mar 09, 2016 6:15 pm 

Dołączenie: Nie Sie 23, 2015 8:47 pm
Tak, to prawda, najważniejsza jest szybka diagnoza i ew. leczenie. Ja wysłałem niedawno kleszcza który ugryzł dziecko mojego brata do laboratorium tu http://zbadajkleszcza.pl Wyniki badania kleszcza przyszły szybko, więc jestem zadowolony. Niestety kleszcz był zakażony :/

PostWysłany: Wto Sie 23, 2016 10:48 am 

Dołączenie: Wto Sie 16, 2016 3:09 pm
lazy_moose

Witaj, wyjaśniło się co z córką?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości