Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Pią Lip 19, 2019 5:15 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 7:56 pm 

Dołączenie: Czw Mar 15, 2012 8:47 am
Witam

Kochani, moja córeczka (10 lat) była teraz na wakacjach u babci, w dniu dzisiejszym ją odbieraliśmy. Okazało się, że Córcię coś ugryzło - popędziliśmy do lekarza, dostaliśmy antybiotyk - DUOMOX 500mg 3 x dziennie na 6 dni. Nie wiem co teraz, proszę doradźcie czy to wygląda na ukąszenie kleszcza.
Zdjęcie pod tym linkiem: http://sysunix.com/rumien2.jpg

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 7:30 am 

Witam ponownie

Szanowni Forumowicze, proszę poradźcie mi co teraz robić. Wiem z www.bolerioza.org, że: "Krótka terapia może okazać się bardziej szkodliwa niż nieleczenie wcale; niestety część ludzi leczonych w ten sposób rozwija później ciężkie objawy trudnej do leczenia boreliozy i wykazuje po kilku tygodniach pozytywne wyniki Western Blota w kierunku boreliozy. Dlatego sugerujemy, by każdy przypadek rumienia był leczony jak najszybciej antybiotykiem przez minimum 6-8 tygodni"

Jestem z Wrocławia - czy jest jakiś fachowiec we Wrocławiu, który obejrzałby rumień o Córci ? Córcia na środku tego rumienia ma coś w rodzaju "pęcherzyka" - ja nie widzę tam kleszcza, chyba, że może być ta nimfa i nie potrafie tego dojrzeć. Lekarka pierwszego kontaktu twierdziła, że to mógłbyć kleszcz i ew sam odpadł.

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 12:02 pm 

Witam

Wygląda na to, że sam ze sobą gadam :) Dostałem namiar na lekarzy ze Stowarzyszenia http://www.borelioza.org (pięknie dziękuję). Dziś lecę z Córcią do internisty i dermataologa a w środę do lekarza znającego się na rzeczy. Nie wiem co więcej, dokumentujemy rumień u Córci (zdjęcia) no i podajemy póki co DUOMOX 3 x dziennie 500mg + probiotyk - przepisany na ostrym dyżurze.

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 12:14 pm 

Dołączenie: Pon Sty 30, 2012 10:52 am
Witaj.
Nie wyglada to na typowy rumien wedrujacy, ale skoro ta zmiana skorna moze byc po ukaszeniu kleszcza lepiej skonsultowac sie z fachowcem. Pod tym linkiem moze znajdziesz lekarza ze swoich bliskich okolic.

kliniki-lekarze-specjali-ci-od-boreliozy-t438.html

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 4:15 pm 

Wysłałem dokładne zdjęcia do lakarza leczącego ILADS - powtierdził, wygląda mu to na rumień wędrujący :(
Szlak by to trafił - mogło mnie ugryźć a nie Córcie :(
Teraz musimy wybrać fachowca i podjąć leczenie. Jaka jest szansa wyleczenia Boreliozy jak się zacznie działać "prawidłowo" już na etapie wykrycia rumienia ? Póki co Córcia nie ma żadnych typowych objawów - czuje się dobrze.

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 6:32 pm 

Bardzo zla wiadomosc, tym bardziej ze to zaledwie 10 letnie dziecko, wspolczuje..
Zrezygnuj z wizyty u zwyklego zakaznika z NFZ, postaraj sie jak najszybciej dostac do lekarza leczacego niestatdartowa metoda Ilads..
Sam doumox ktory dostala na izbie przyjec raczej nie zwalczy tej bakterii.. Jest to swieza infekcja, jak traficie na dobrego medyka jest duza szansa ze corka szybko powroci do pelni zdrowia, czego wam serdecznie zycze..

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 7:03 pm 

Dzięki za dobre słowo. Razem z żoną potwornie się martwimy .. każdy rodzic to wie :(
Na środę jesteśmy umówieni do lekarza leczącego według ILADS. Proszę powiedzcie mi czy teraz warto wykonać jakieś badanie ?

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 7:09 pm 

Jezeli faktycznie byl to rumien to mozna sobie odpuscic testy na borelioze, on zawsze swiadczy o infekcji, niestety.
Mozecie wykonac testy na koninfekcje, kazdy lekarz ktory zna temat i tak bedzie wymagal od was tych badan. Leczac sama borelioze a majac inne choroby odkleszczowe nigdy nie wyleczycie boreliozy u dziecka. To troche skomplikowane, poczytajcie o tym i nabierajcie wiedzy.

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 7:31 pm 

Dołączenie: Wto Mar 20, 2012 11:05 pm
Współczuję, myśl o tym, że ktoś z moich bliskich mógłby zachorować mnie przeraża, a co dopiero własne dziecko. Jest to ciężka, często uniemożliwiająca normalne życie choroba. ktora jest bagatelizowana i przez spoleczenstwo i przez lekarzy - niestety.
w waszym wypadku dobre jest to ze corka ma baaardzo swieza infekcje, bardzo szybko (z tego co wnisokuje) udalo wam sie dostac do lekarza ILADS (a jak nie ilads, to uciekajcie... szukajcie koniecznie specjalisty ktory leczy wlasnie ta metoda). dobrze, ze dziecko nie zaznalo jeszcze zadnych objawow - nie zaczelo cierpiec na dziesiatki mozliwych dolegliwosci, ktore uniemozliwily by jej funkcjonowanie jak rowiesnicy. jestem pewna ze macie bardzo duza szanse na wyleczenie. tylko cieprliwosci. czeka was kilka miesiacy lekow, badan, lekarzy itp. ale bedzie dobrze.
ja sama mam przewlekla neuroborelioze (po 6 latach zostalam zdiagnozowana dopiero)... dlatego bardzo mocno trzymam kciuki za dziewczynke! ;)
nie chce jeszcze bardziej was dolowac, ale niestety takie sa realia. ale dobry medyk i skrupulatne leczenie daja duza szanse na powrot do normalnosci ;)

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 7:43 pm 

Dołączenie: Czw Cze 16, 2011 7:21 pm
podjecie prawidlowego leczenia na poczatku infekcji i natychmiastowa reakcja daje bardzo duze szanse na calkowite wyleczenie w nie dlugim czasie

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości