Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Pon Maj 27, 2019 4:11 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dieta przy Unidox sie
PostWysłany: Śro Wrz 07, 2011 10:11 am 

Dołączenie: Pon Wrz 05, 2011 7:25 pm
Hej,

Moj problem od początku jest przedstawiony w wątku "Witam choć wolałbym nie"
Tak jak pisałem w przychodni dostałem standardową kuracje na 4 tyg Unidox 2x1, 100mg.
Jednak czytając forum i itd doszedłem do wniosku o leczeniu metodą ILADS..troche mam wątpliwości ale zaryzykuje. Ze specjalistą z Katowic jestem umowiony w przyszłym tygodniu, lecz nie miałem możliwości zapytać pani doktor o dawkowanie tego unidoxu, czy moze łykać większą dawke (2x2). Zadzwoniłem do innego specjalisty prosząc o opinie jak zażywać, dostałem odpowiedź, że 100mg to za mało, że spokojnie moge brać 200mg dwa razy dnia.. ale o diecie nic mi lekarz nie powiedział.

Prosze o poradę osób które leczyły się metodą ILADS o sugestie na co zwracać uwagę przy jedzeniu - wiem że to nie są żarty samemu zwiększyłem sobie dawke. Na wizyte jestem umowiony, wiec za tydzien już wszystko będe pewnie wiedział, Puki co sam bawie sie w doktora, i walcze z tym paskudztwem...

PostWysłany: Śro Wrz 07, 2011 10:55 am 

Dołączenie: Czw Cze 16, 2011 7:21 pm
http://kleszcze.edu.pl/topic148.html?si ... 5cabbb5739 tu jest dieta ogolna przy antybiotykach taka znalazlem dokladniejsza rozpiske na pewno dostaniesz od lekarki. Ja jeszcze wyczytalem ze doxycyklina sie slabo wchlania z nabialem wiec staralem sie nie jest nabialu w tym czasie w ktorym lykalem unidox

PostWysłany: Śro Wrz 07, 2011 4:12 pm 

Dołączenie: Pon Gru 06, 2010 8:56 pm
Najważniejsza sprawa to ograniczenie do minimum węglowodanów ( słodycze, słodkie owoce ,białe pieczywo, ograniczenie ziemniaków, biały ryż ), trochę więcej białka, zwłaszcza świeża ryba oceaniczna, jajka.

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 12:00 pm 

Mam jeszcze głupie pytanie... Zastanawiam się czy znajdziemy coś do zjedzenia w fastfoodach typu KFC albo czyms innym podobnym, co znajdziemy w jakimś centrum handlowym czy coś na mieście, pytam bo jak jadę na gdzieś na cały dzień, z dziewczyną to trochę denerwują mnie te kanapki, których muszę narobić z 8... I ja też bo nie może nic zemną zjeść. Jedynie wiem że frytki można, ale też bez przesady, nie wiem może jakiś sałatki.. Ktoś się nad tym zastanwaiał ?

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 1:52 pm 

Dołączenie: Pon Gru 06, 2010 8:56 pm
Warzywa raczej zielone, bez dodatków smakowych typu ocet, cukier,sztuczne przyprawy,musztarda, majonez kupny.

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 4:55 pm 

mnie tez to draznilo ale nietety w tego typu jedzeniach robionych na szybko nie znajdziexz nic dla siebie ja nawet nie jadalem frytek bo to sa raczej kupowane w wielkich torbach mrozone i robione masowo jakies chemiczne paskudztwa z ktorymi zdrowy czlowiek sobie radzi ale juz organizm oslabiony i wyjalowiony ukl. pokarmowy moze to gorzej przyjac. Jak gdzies jechalem to robilem sobie cos w domu ewentualnie kupowalem w spozywczym na miejscu cos "zdatnego" do szamania. Ale mialem z tym nie lada problem.

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 5:57 pm 

No właśnie, jest problem... Sub jak tam Twoje zdrowie ?

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 1:47 pm 

W sumie to czuje sie dobrze wprowadzilem rekonwalescencje zaczalem cos sie ruszac dalej jem probiotyki witaminy jest dobrze ;) No i obserwuje oraganizm popadam w mala hipochondrie i ostatnio miewam nerwobule w roznych czesciach ciala delikatne i krotkie ale martwi mnie to ;( nie wiem czy to mozna wiazac z borelioza i ewentualnymi nawrotami ktore przyjda z czasem ze zwiekszona sila...

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 4:51 pm 

ehh ja tez mam takie, ale myślę ze nie ma co się martwić na zapas, przed ugryzieniem też miewałem, Ty na pewno też. Musimy być twardzi

PostWysłany: Śro Wrz 28, 2011 11:42 am 

myslalem ze moze to sa skutki uboczne brania abx szukalem na necie ale nic nie znalazlem poki co trwam pozdro

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości