Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Pią Lip 19, 2019 5:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Sie 11, 2016 4:23 pm 

Dołączenie: Śro Sie 10, 2016 3:01 pm
Cześć wszystkim !
Jak pewnie wielu z Was najpierw zanim dowiedziałem się o boreliozie miałem mały obchód różnych lekarzy i trochę różnych badań.
W okolicach maja br. zaczynam się ciągle czuć zmęczony, pojawiły się drżenia pęczkowe (czy jakoś tak to się nazywa) - część takich które tylko ja czuję, część widocznych, pojedyncze szarpnięcia mięśni, trochę częstsze bóle głowy.
Czerwiec br: Poszedłem do lekarza i ciach skierowanie do szpitala na oddział neurologiczny. TK głowy pokazało mały obszar hipodensyjny - pytam lekarzy co to - i tutaj pierwszy wielki strach - zmiana demielnizacyjna (np. SM) bądź zmiana naczyniopochodna (np. udar). Moje psychiczne samopoczucie tego nie wytrzymało - czułem się jeszcze gorzej, coraz więcej drgań i szarpnięć - drgania i szarpnięcia przede wszystkim w nogach (łydki i uda), ale również przedramiona, biceps, plecy nawet na skroni. Zrobiono MR głowy z kontrastem gdzie niepotwierdzono zmiany. Kolejne badanie punkcja lędźwiowa - strach przed SM rośnie - po 5 dniach wynik ujemny, brak krążów oligojakiśtam. Borelia w IgM i IgG w płynie mózgowordzeniowym nieobecna. Drżenia nadal są, uczucie zmęczenia w prawej nodze. Robią EEG - wszystko w porządku. Dostaje w szpitalu papierki, żeby pójść na EMG - czytam sobie papierki a tam "diagnostyka SLA". Tutaj strach osiąga zenit. Wynik pozytywny dla mnie - nie stwierdzono cech neurogennego uszkodzenia mięśni w miografii. Stwierdzono prawidłowe wartości potencjałów ruchowych i czuciowych. Próba tężyczkowa ujemna.
W wypisie mam tylko za niski poziom witaminy D. Rezonans odcinka lędźwiowo-krzyżowego również nic nie pokazuje.
Zostaje wypisany do domu z zaleceniem diety i udaniem się do psychiatry.

W domu na początku myśle to dobry pomysł, mam stresującą pracę, więc może jakaś nerwica. Biore tabletki - strach mija, ale nie objawy. Szukam sam w internecie - może test WB na borelioze. Robię sam badanie i tutaj pierwsze znalezione coś:
Borrelia IgG (WB) pozytywny (objaśnienia: 16-25 wątpliwy, 26-255 pozytywny)
VlsE (Ba) 56
VlsE (Bb) 62
VlsE (Bg) 24
LBa 4
LBb 1
p83 2
p41 182
p39 18
OspC 5
p58 3
p21 7
p20 4
p19 10
p18 2
Borrelia IgM (WB) pozytywny (objaśnienia: 16-25 wątpliwy, 26-255 pozytywny)
VlsE Bb 2
p41 8
p39 2
OspC Ba 93
OspC Bb 89
OspC Bg 58
OspC Bsp 88

Pytanie czy ktoś powie mi co dokładnie mi wyszło ? Lekarz w szpitalu zalecił 30 dni doxycyline 2 x po 100 mg. Czy moje objawy (chyba wszystkie neurologiczne) mogą wynikać z zakażenia boreliozą ?

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

M

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość