Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Nie Cze 13, 2021 3:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Protokół Klingharta
PostWysłany: Nie Wrz 11, 2011 2:04 pm 
Offline

Dołączenie: Pon Gru 06, 2010 8:56 pm
Posty: 361
oryginał: http://www.klinghardtacademy.com/images ... _Jan06.pdf[tłum. raf.99]
Protokół Klinghardta usuwania neurotoksyn


Zaaprobowany przez:
American Academy of Neural Therapy and Institute of Neurobiology (Bellevue, WA, USA)
Institute for Neurobiologie (Stuttgart, Germany)
Academy for Balanced NeuroBiology Ltd (London, United Kingdom)

Wykład wygłoszony przez doktora nauk, lek. med. Dietricha Klinghardta na wydziale Jeana Piageta Uniwersytetu w Genewie (Szwajacaria) w październiku 2002, dla lekarzy i stomatologów z Europy, Izraela, kilku krajów arabskich oraz Azji.

Aktualizacja: styczeń 2006.Co to są neurotoksyny?

Neurotoksyny to substancje wykazujące powinowactwo do systemu nerwowego ssaków. Są one wchłaniane przez zakończenia nerwowe i przemieszczają się we wnętrzu neuronu do ciała komórki. Po drodze zaburzają kluczowe funkcje komórki nerwowej, takie jak aksonalny transport składników odżywczych, oddychanie mitochondrialne oraz właściwa transkrypcja DNA. Organizm cały czas stara się usuwać neurotoksyny poprzez dostępne drogi wydalania: wątrobę, nerki, skórę oraz wydychane powietrze. Do mechanizmów detoksykacji zaliczją się: acetylacja, sulfacja, glukuronizacja, oksydacja i inne. Częstokroć organizm gospodarza jest prowokowany to wytwarzania neurotoksyn (które są szkodliwe dla jego własnych tkanek) - przez atakujące go drobnoustroje na drodze sztuczek molekularnych.

Najważniejsza w procesie usuwania toksyn jest wątroba. To tutaj większość produktów wydalania jest wydzielana z żółcią do jelita cienkiego i powinna opuścić organizm poprzez układ pokarmowy. Jakkolwiek, z powodu lipofilności / neurotropowego charakteru neurotoksyn, większość z nich jest reabsorbowana poprzez liczne zakończenia nerwowe enterycznego układu nerwowego w ścianie jelita. Enteryczny układ nerwowy zawiera wiecej neuronów niż rdzeń kręgowy.

Począwszy od chwili wchłonięcia przez błonę śluzową, toksyny mogą potencjalnie obrać jedną z czterech dróg:
1. poprzez wchłanianie neuronalne i poprzez transport aksonalny do rdzenia kręgowego (neurony sympatyczne) lub do pnia mózgu (neurony parasympatyczne) – stąd z powrotem do mózgu
2. wchłanianie żylne i poprzez żyłę wrotną z powrotem do wątroby
3. wchłanianie limfatyczne i poprzez przewód piersiowy do żyły podobojczykowej
4. wchłanianie przez bakterie jelitowe i tkanki układu pokarmowego

Oto niepełna lista powszechnie występujących neurotoksyn w porządku od najważniejszych:

(i) metale ciężkie: takie jak rtęć, ołów, kadm i aluminium

(ii) Biotoksyny: takie jak tetanospazmina, botulina (botox), askarydyna (z pasożytów jelitowych), nie oznaczone toksyny paciorkowców, gronkowców, bakterii powodujących boreliozę, chlamydii, prątków gruźlicy, toksyny grzybów i pleśni oraz toksyny produkowane przez wirusy.
Biotoksyny są drobnymi cząsteczkami (200-1000 kilodaltonów) zawierającymi azot i siarkę. Należą one do grupy chemicznych przekaźników których drobnoustroje używają do kontrolowania układu immunologicznego gospodarza, jego zachowania oraz jego nawyków żywieniowych.

(iii) Ksenobiotyki (wytworzone przez człowieka toksyny środowiskowe) takie jak: dioksyna, ftalany, formaldehyd, środki owadobójcze, środki do ochrony drewna, polichlorowane bifenyle (PCB), itp.

(iv) konserwanty żywności, ekscytotoksyny i kosmetyki: takie jak aspartam (słodziki dietetyczne), barwniki żywności, fluorki, metylo- i propyloparaben, itp.

Odkryłem że rtęć w jej różnych chemicznych formach wykazuje synergistyczne, wzmacniające działanie wobec wszystkich innych neurotoksyn. Kiedy rtęć zostaje usunięta, organizm zaczyna bardziej skutecznie wydalać wszystkie inne neurotoksyny, nawet jeśli nie uwzględniamy ich specyficznie w leczeniu.


Jakie są objawy?
Każde schorzenie może być powodowane lub komplikowane, albo też wyolbrzymiane, przez neurotoksyny. Zmęczenie, depresja, bezsenność, kłopoty z pamięcią oraz stępienie zmysłów, są często spotykanymi początkowymi objawami (zob.: lista objawów związanych z rtęcią na kolejnych stronach).


Jak się stawia diagnozę?
1. historia ekspozycji: (czy miałeś kiedyś amalgamatowe wypełnienia zębów? ugryzienie kleszcza?, itd.)
2. objawy: (jak oceniasz swoją pamięć krótką? czy odczuwasz w którychś częściach ciała obszary zdrętwienia, dziwne sensacje, itp.?)
3. badania laboratoryjne: (metale: włosy, stolec, surowica, krew pełna, badanie moczu; ksenobiotyki: biopsja tkanki tłuszczowej, badanie moczu; pleśń: panel odpleśniowy Immunosciences)
4. badanie odpowiedzi autonomicznej (ART): (dr nauk, lek. med. Dietrich Klinghardt)
5. badania bioenergetyczne (EAV, kinezjologia, itp.)
6. odpowiedź na próbne leczenie
7. test funkcjonalnej ostrości i kontrastu [wzrokowego-tłum.] (mierzy przepływ krwi w siatkówce)


Leczenie

Dlaczego kogokolwiek leczyć? Czy to rzeczywiście potrzebne? Czy organizm nie może sam, naturalnie wydalić tych toksyn własnymi siłami?

Oto skrócona lista niezależnych czynników ryzyka które mogą albo powodować akumulację metali w ogólnie zdrowym organizmie, lub też mogą spowalniać lub powstrzymywać własne procesy wydalnicze organizmu:
● geny
● związana z wykonywanym zawodem ekspozycja na materiał toksyczny
● uprzednie schorzenia
● zabiegi chirurgiczne
● podyktowane względami medycznymi lub też “rekreacyjne” używanie substancji narkotycznych
● uraz psychiczny, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie
● status społeczny
● spożywanie dużej ilości wędlowodanów w połączeniu z niedostateczną ilością białka (zwłaszcza w przypadku wegetarian)
● używanie homepatycznej rtęci
● alergie pokarmowe
● środowisko elektromagnetyczne pacjenta (używanie telefonów komórkowych, dom blisko linii wysokiego napięcia, itp.)
● zaparcia
● upośledzenie drenażu limfatycznego rejonu głowy/szyi (zapalenie zatok, blizny po usunięciu migdałków, zły zgryz)
● ilość amalgamatowych wypełnień dentystycznych w całym okresie życia pacjenta, ilość takich wypełnień u matki pacjenta

Opiszemy tutaj tylko te środki wspomagające wydalanie toksyn które są pochodzenia naturalnego, są bezpieczne, i co do których wykazano że są tak samo (lub bardziej) skuteczne niż owe kilka dostępnych farmaceutyków. Ponieważ te produkty nie są objęte pantentami i nie da się ich wykorzystywać dla osiągania nieetycznych korzyści osobistych, stąd tak mało uwagi poświęcają im europejscy i północnoamerykańscy badacze w dziedzinie medycyny. Wiele spośród najlepszych badań naukowych w tym temacie pochodzi z krajów azjatyckich.


Program podstawowy:


1. Wysokie spożycie białek, minerałów, kwasów tłuszczowych oraz duża ilość płynów
● Białka dostarczają ważnych prekursorów dla endogennej detoksykacji z metali, a także środków przenoszenia takich jak ceruloplazmina, metalotioneina, glutation i inne. Aminokwasy rozgałęzione z serwatki krowiej i koziej wykazują cenne, niezależne właścwiości detoksykujące.
● Metale przyłączają się tylko w miejscach które zaprogramowane są do przyłączania jonów metali. Niedobór metali stwarza okazję dla metali toksycznych do przyłączania się do wolnych wiązań. Prawidłowe zasoby minerałów są warunkiem wstępnym wszelkich prób detoksykacji metali (selen, cynk, mangan, german, molibden, itp.). Suplementacja minerałów może sama z siebie dertoksykować organizm. Tak samo ważne są elektrolity (sód, potas, wapń, magnez), które pomagają transportować toksyczne odpady poprzez przestrzeń zewnątrzkomórkową w kierunku naczyń limfatycznych i żylnych.
● Tłuszcze (powstałe z kwasów tłuszczowych) stanowią 60 - 80 % budulca centralnego układu nerwowego i powinny być stale uzupełniane. Ich niedobór sprawia że układ nerwowy staje się podatny na wpływ metali rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak metaliczna rtęć stale uwalniająca się w postaci bezzapachowych i niewidocznych oparów z amalgamatowych wypełnień zębów.
● Przy niewystarczającej ilości płynów nerki mogą zostać skażone metalami. Błony ich komórek obrzękają i nerki nie są w stanie skutecznie odfiltrowywać toksyn. Dodanie zbilansowanego roztworu elektrolitów w małej ilości do wody pitnej pomaga przywrócić wewnątrz- i zewnątrzkomórkową równowagę płynów.


2. Kolendra (Cilantro, Chinese parsley)
To używane w kuchni ziele jest w stanie uwalniać rtęć, kadm, ołów i aluminium, zarówno z kości jak i z centralnego układu nerwowego.
(“Removal and Preconcentration of inorganic and methyl mercury from aequeous media using a sorbent prepared from the plant Coriandrum Sativum”, J of Hazardous Materials B 118(2005) pp 133-139, D Karunasagar et al).
Cilantro z firmy BioPure zawiera unikalne nasiona z Brazylii, które są hodowane w warunkach i glebie które zwiększają ich moc detoksykującą. Jest to prawdopodobnie jedyny skuteczny środek jak chodzi o uwalnianie rtęci zgomadzonej w przestrzeni wewnątrzkomórkowej (przyłączonej do mitochondriów, tubulin, liposomów, itp.) oraz w jądrze komórki (odwraca powodowane przez rtęć uszkodzenia DNA).

Ponieważ kolendra uwalnia więcej tosyn niż jest w stanie usuwać z organizmu, może ona zalać tkankę łączną (w której znajdują się nerwy) dużą ilością metali które wcześniej były zgromadzone w bardziej bezpiecznych kryjówkach. Taki proces nazywa się retoksykacją. Można tego łatwo uniknąć podając jednocześnie środek absorbujący toksyny w jelicie. Nasz zdecydowany wybór padł na organizm z rodziny alg, chlorellę. Niedawno przeprowadzone badania na zwierzętach pokazały szybkie usuwanie aluminum ze szkieletu, przewyższające każdy inny spośród znanych środków detoksykujących (Intnl J Acup and Electro-Therapeutics Res, 2003).

Dawkowanie i stosowanie nalewki BioPure Cilantro: podawać 10 kropli w gorącej wodzie przed snem (wiele funkcji detoksykacyjnych najaktywniejsze jest during the vagus-dominant sleep phase [w fazie snu w której dominuje nerw błędny ?-tłum.]), lub też 30 minut po zażyciu chlorelli. Kolendra sprawia że woreczek żółciowy zaczyna wydalać żółć (zawierającą wydzielone toksyny) do jelita cienkiego. Wydzielanie żółci występuje naturalnie podczas jedzenia, kolendra bardzo wspomaga ten proces. Jeżeli nie przyjmuje się chlorelli, większość neurotoksyn jest ponownie wchłaniana w drodze w dół jelita cienkiego przez liczne zakończenia nerwowe enterycznego układu nerwowego.
Stopniowo zwiększać dawkę do 10 kropli 3 razy dziennie dla najlepszych rezultatów. W początkowej fazie detoksykacji kolendrę należy podawać w systemie: 5 dni/ 2 dni przerwy.

Działa najbardziej efektywnie kiedy stosowana jest w połączeniu z mikronapięciową kąpielą stóp Toxaway.

Inne sposoby przyjmowania Cilantro:
● wcierać 5 kropel 2 razy dziennie w kostki w celu uwalniania metali ze wszystkich organów, stawów i struktur poniżej przepony oraz w nadgarstki dla organów, stawów i struktur powyżej przepony. Nadgastki mają gęste unerwienie autonomiczne (wchłanianie aksonalne kolendry), przechodzą przez nie także główne kanały limfatyczne (wchłanianie limfatyczne).
● korzystna w bólach głowy i innych ostrych objawach (bóle stawów, zapalenie gardła, bóle głowy): wcierać 10 - 15 kropli w bolesne okolice. Często osiąga się niemal natychmiastowe uśmierzenie bólu.


3. Chlorella:
Dostępne są zarówno Chlorella pyreneidosa (lepsza absorpcja toksyn ale trudniejsza do strawienia) jak i Chlorella vulgaris (wyższa zawartość czynnika wzrostu chlorelli (CGF) – patrz niżej, łatwiej strawna, mniejsza zolność absorpcji metali). Lista recenzowanych artykułów jest dostępna w BioPure. Należy mieć świadomość że występują ogromne różnice jak chodzi o jakość. My polecamy jedynie chlorellę z BioPure.

Chlorella wykazuje wiele publikowanych właściwości leczniczych:
● Działa przeciwwirusowo (skuteczna zwłaszcza przeciw cytomegalowirusowi z rodziny herpes)
● Wiąże toksyny (błona mukopolisacharydowa), wszystkie znane matale toksyczne, toksyny środowiskowe takie jak dioksyna, i inne
● naprawia i aktywuje funkcje detoksykacyjne organizmu
● znacząco zwiększa [poziom-tłum.] wewnątrzkomórkowego zredukowanego glutationu
● sporopollein [raczej: sporopollenin -tłum.]: jest równie skuteczny jak cholestyramina jak chodzi o wiązanie neurotoksyn oraz bardziej skuteczny w wiązaniu metali toksycznych niż jakakolwiek inna znana substancja naturalna
● różne [zawarte w niej-tłum.] peptydy: odnawiają ceruloplazminę i metalotioneinę (MT)
● tłuszcze (12,4%): kwasy alfa- i gamma- linolowy [kwasy z grupy omega-6 -tłum.] pomagają zrównoważyć zwiększoną dawkę oleju rybiego podczas naszego programu detoksykacji oraz są konieczne dla mnóstwa innych funkcji, włącznie z powstawaniem peroksysomów
● metylokobalamina: stanowi pożywienie dla układu nerwowego, odnawia uszkodzone neurony oraz wykazuje własne właściwości detoksykacyjne
● czynnik wzrostu chlorelli (CGF) w jak dotąd jeszcze nie rozpoznany w pełni sposób wydatnie wspomaga organizm w detoksykacji; wydaje się że przez okres milionów lat chlorella wykształciła specyficzne detoksykujące proteiny i peptydy odpowiadające wszystkim istniejącym metalom toksycznym
● porfiryny z chlorofilu wykazują swoje własne silne działanie jak chodzi o wiązanie metali; chlorofil także aktywuje receptor PPAR na jądrze komórkowym, który jest odpowiedzialny za transkrypcję DNA i kodowanie tworzenia peroksysomów (zob.: olej rybi), otwieranie ściany komórkowej (nieznany mechanizm) które jest konieczne we wszytkich metodach detoksykacji, normalizuje oporność insulinową, i wiele więcej; farmaceutyki które aktywują receptor PPAR (takie jak pioglitazone) są skuteczne w leczeniu raka piersi i prostaty
● wysoka wartość odżywcza: 50-60-procentowa zawartość aminokwasów; doskonała dla wegetarian; metylokobalamina - najłatwiej wchłaniana i wykorzystywana forma witaminy B12; witamina B6, minerały, chlofil, beta-karoten, itd.
● wzmacnia układ odpornościowy
● odbudowuje florę jelitową
● wspomaga trawienie (środek zwiększający objętość masy pokarmowej)
● środek alkalizujący (ważne dla pacjentów with malignancies [z nowotworami złośliwymi ?-tłum.]

Dawkowanie: zacząć od 1 grama (= 4 tabl.) 3-4 razy dziennie. To jest standardowa dawka podtrzymująca dla dorosłych na 6-24 miesięcy aktywnej detoksykacji. Podczas bardziej aktywnej fazy detoksykacji (co 2-4 tygodnie przez tydzień), za każdym razem kiedy podaje się kolendrę, dawka może być zwiększona do 3g 3-4 razy dziennie (przez tydzień, 2-4 tygodni z powrotem dawka podtrzymująca). Zażywać 30 minut przed głównymi posiłkami oraz przed pójściem spać. W ten sposób chlorella znajduje się dokładnie w tym odcinku jelita cienkiego gdzie na początku posiłku wytryskuje do niego żółć niosąca toksyczne metale i inne toksyczne odpady. Są one wiązane przez ścianę komórkową chlorelli i transportowane na zewnątrz poprzez układ pokarmowy.

Kiedy usuwa się wypełnienia amalgamatowe należy podawać wyższą dawkę 2 dni przed zabiegiem i 2-5 dni po nim (im więcej wypełnienień się usuwa, tym dłużej należy podawać wyższą dawkę). Nie należy w ogóle podawać kolendry w okresie przed i po zabiegu. W tym czasie nie należy dodatkowo uwalniać głęboko zmagazynowanych metali, wobec spodziewanej nowej ekspozycji. Jeśli podczas programu detoksykacji zażywa sie witaminę C, należy ją zażywać jak najdalej od chorelli (najlepiej po posiłkach).

Skutki uboczne: większość skutków ubocznych odzwierciedla toksyczne działanie uwalnianych metali, które są transportowane w obrębie organizmu. Można tego problemu uniknąć natychmiast poprzez znaczne zwiększenie dawki chlorelli, a nie poprzez jej redukowanie, które zwiększyło by problem (małe dawki chlorelli uwalniają więcej metali niż zostaje potem związane w jelicie, duże dawki chlorelli wiążą więcej toksyn niż jest uwalniane). Niektóre osoby mają problemy z trawieniem ściany komórkowej chlorelli. Enzym o nazwie celulaza rozwiązuje ten kłopot. Celulaza jest dostępna w wielu sklepach ze zdrową żywnością w produktach zawierających enzymy trawienne. Zażywanie chlorelli z jedzeniem także pomaga w niektórych przypadkach, jakkolwiek jest ona mniej skuteczna jeśli jest zażywana w ten sposób. Chlorella vulgaris ma cieńszą ścianę komórkową i jest lepiej tolerowana przez osoby z problemami trawiennymi. Niektórzy producenci wytwarzają ekstrakty chlorelli bez ściany komórkowej (NDF, PCA) które są bardzo drogie, mniej skuteczne - ale łatwo wchłaniane.

Czynnik wzrostu chlorelli (Chlorella growth factor, CGF)
Jest to otrzymywany na gorąco ekstrakt chlorelli który zawiera w większym stężeniu określone peptydy, białka i inne składniki. Badania nad CGF pokazują że u dzieci nie rozwija się próchnica zębów a ich uzębienie (rozwój szczękowo-twarzowy) jest bliskie perfekcji. U dzieci występuje mniejsza chorowitość, rosną one wcześniej, osiągają większy wzrost i wyższe IQ oraz wykazują lepsze kompetencje społeczne. Istnieją opisy przypadków pacjentów z dramatyczną remisją nowotworu przy zażywaniu CGF w większych ilościach. Jesli chodzi o nasze doświadczenia, CGF sprawia że proces detoksykacji jest łatwiejszy dla pacjenta, krótszy i bardziej skuteczny.
Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka CGF na 20 tabletek chlorelli


4. Czosnek (Allium sativum) i dziki czosnek (Allium ursinum):

Wykazano że czosnek chroni białe i czerwone krwinki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi powodowanymi przez metale w kwioobiegu podczas ich usuwania z organizmu, jak również wykazuje własne, potwierdzone funkcje detoksykacyjne. Czosnek zawiera wiele komponentów siarkowych wliczając najbardziej wartościowe grupy tiolowe które utleniają rtęć, kadm i ołów i sprawiają że te metale stają się rozposzczalne w wodzie. To ułatwia organizmowi wydalanie tych substancji. Czosnek zawiera także alliinę która jest enzymatycznie przekształcana w allicynę, najsilniejszy naturalny środek przeciwbakteryjny.

Pacjenci obciążeni metalami toksycznymi prawie zawsze cierpią na poboczne infekcje które są często odpowiedzialne za część objawów. Czosnek zawiera także najważniejszy minerał który chroni przed toksycznością rtęci, bioaktywny selen. Większość suplementów selenu jest kiepsko wchłanialne i nie dociera do tych przedziałów ciała które go potrzebują. Selen z czosnku jest najbardziej korzystny, naturalny i biodostępny. Czosnek chroni także przed chorobami serca i nowotworami.

Okres półtrwania allicyny (po rozdrobnieniu czosnku) trwa mniej niż 14 dni. Większość sprzedawanych produktów czosnkowych nie posiada już żadnego potencjału uwalniania allicyny. To odróżnia freeze dried garlic [czosnek suszony przez zamrażanie -tłum.] od wszystkich innych produktów. Nalewka z czosnku niedźwiedziego jest doskonała do użytku w detoksykacji ale mniej skuteczna jako środek przeciwbakteryjny.

Dawkowanie: 1-3 kaps. freeze dried garlic po każdym posiłku. Zacząć od 1 kaps. dziennie po głównym posiłku, powoli zwiększać do większych dawek. Z początku pacjent może odczuwać reakcje na wymieranie patogennych grzybów lub bakterii. Stosować 5-10 kropli [nalewki z -tłum.] czosnku niedźwiedziego do jedzenia przynajmniej 3 razy dziennie.


5. Olej rybi
Kompleksy kwasów tłuszczowych EPA i DHA [kwasy z grupy omega-3 -tłum.] zawarte w oleju rybim zwiększają elastyczność czerwonych i białych ciałek krwi i w ten sposób poprawiają mikrokrążenie w mózgu, sercu i innych tkankach. Wszystkie funkcje detoksykacyjne zależą od optymalnego dostarczania tlenu i przepływu krwi.
Kwasy EPA i DHA chronią mózg przed infekcjami wirusowymi i są potrzebne do rozwoju inteligencji i wzroku. Najbardziej kluczowymi organellami dla detoksykacji są peroksysomy. Te małe struktury są także odpowiedzialne za specyficzne zadania jakie ma każda komórka: w szyszynce melatonina jest produkowana właśnie w peroksysomach, w neuronach to samo tyczy się dopaminy i norepinefryny, itd. To tutaj przyłączają się rtęć i inne toksyczne metale, i upośledzają komórkę w wykonywaniu jej zadań.

Inni badacze skupiają się na mitochondriach i innych organellach, które jak wynika z naszego doświadczenia są uszkadzane znacznie później. Komórka cały czas stara się wytwarzać nowe peroksysomy aby zastąpić te uszkodzone - do tego zadania potrzebuje znacznych ilości kwasów tłuszczowych, zwłaszcza EPA i DHA. Do niedawna uważano że organizm jest w stanie sam wytwarzać EPA i DHA z innych kwasów tłuszczowych omega-3 takich jak te w oleju rybim. Dziś wiemy że ten proces jest długotrwały i nie jest w stanie nadążyć za ogromnym zapotrzebowaniem na EPA i DHA jakie wykazują nasze organizmy w dzisiejszym toksycznym środowisku. Olej rybi jest dziś uważany za niezbędny składnik pokarmowy, także dla wegetarian. Niedawne badania pokazały również że przemiany jakie następowały gdy małpy stawały się inteligentne i zmieniały się powoli w ludzi, dokonywały się tylko w rejonach nadmorskich, gdzie małpy zaczęły konsumować znaczne ilości ryb. Skorzystajmy z tej wiedzy i jedzmy więcej oleju rybiego.

Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju rybim są bardzo czułe na ekspozycję na pola elektromagnetyczne, temperaturę, światło oraz różne czynniki związane z przechowywaniem i przetwarzaniem. W większości dostępnych w handlu produktów często wykrywa się kwasy tłuszczowe trans, długołańcuchowe kwasy tłuszczowe, renegade fats [raczej: degenerated fats, tłuszcze zdegenerowane -tłum.] i inne produkty oksydacji oraz zanieczyszczenia.
Idealnie, olej rybi powinien być przechowywany w warunkach chłodniczych nieprzerwanie aż do momentu gdy znajdzie się w lodówce pacjenta. Ryba z której jest otrzymywany powinna być wolna od zanieczyszczenia rtęcią i innymi substancjami, co staje sie coraz trudniejsze do zapewnienia. Olej rybi powinien mieć lekki (lecz nie zbyt mocny) rybny posmak. Jeżeli tego smaku nie ma, znaczy to że zbyt intensywna obróbka oraz przechowywanie / przewożenie zniszczyły żywotność oleju. Jeśli rybny smak jest zbyt intensywny, obecne są produkty oksydacji. Osobiście polecam stosowanie produktu rekomendowanego poniżej (klasy I), w przypadku którego skrupulatnie dba się aby spełniał on wszystkie konieczne parametry. Efekty kliniczne są znakomite.

Dawkowanie: 1 kaps. omega-3 zażywać 4 razy dziennie w aktywnej fazie leczenia, 1 kaps. 2 razy dziennie jako dawka podtrzymująca. Najlepiej przyjmować razem z chlorellą.

W kapsułkach VegiPearls połowa zawartości to EPA i DHA. Vegetariańskie kapsułki eliminują najmniejszą nawet możliwość zawartości prionów i sprawiają że przyjmowanie oleju rybiego jest łatwiej akceptowalne dla wegetarian. Niedawno odkryto receptor kwasów tłuszczowych na języku, pomiędzy innymi, bardziej znanymi receptorami smakowymi. Jeżeli kapsułki są przeżuwane, żołądek i trzustka zaczynają przygotowywać przewód pokarmowy we właściwy sposób dla maksymalnego wchaniania. Dzieci uwielbiają żuć VegiPearls.

W leczeniu chorobyi dwubiegunowej, depresji poporodowej oraz innych form chorób psychicznych, potrzebne jest 2000mg EPA dziennie (David Horrobin). Dla modulacji nowotworów złośliwych potrzeba 120mg EPA 4 razy dziennie. Potrzebnych obliczeń można łatwo dokonać na podstawie informacji na ulotce.


Matrix Electrolytes (ME)
U większości pacjentów obciążonych toksycznością układ nerwowy autonomiczny jest zaburzony. Elektryczne wiadomości w organizmie nie są odbierane, zostają niezrozumiane lub są błędnie interpretowane. Toksyny nie mogą zostać przemieszczone przez przestrzeń zewnątrzkomórkową. Wykazano że zwiększone spożywanie naturalnej soli oceanicznej (celtic sea salt) - oraz unikanie zwykłej soli stołowej, jest bardzo skuteczne w rozwiązywaniu niektórych spośród tych problemów. Najskuteczniejsze jest rozwiązanie kórego pionierem był amerykański chemik Ketkovsky. Stworzył on formułę najbardziej skutecznego uzupełniania elektrolitów, która została ulepszona przez nasz zespół badawczy i jest dostępna pod nazwą Matrix Electrolyte. Polecam ten środek wszystkim moim pacjentom i stwierdzam że wydaje się on wzmacniać każdy aspekt procesu detoksykacji. Wchłanianie i kliniczna skuteczność ziół zwiększa się radykalnie kiedy podawane są razem z ME.
Pięć procent populacji to ludzie nadwrażliwi na sód lub chlorki - rośnie u nich ciśnienie krwi (łatwo odwracalne).
U tych pacjentów proces detoksykacji trwa dłużej i jest trudniejszy.
Dawkowanie: 1 łyżeczka rozpuszczona w szklance dobrej jakości wody 1-3 razy dziennie. Stopnowo zwiększać dawkę do 1 łyżki stołowej 3 razy dziennie.


Dodatkowe opcje:

Toxaway microcurrent foot bath [mikronapięciowa kąpiel stóp Toxaway -tłum.]
Ten australijski wynalazek został znacznie ulepszony przez szwajcarskich inżynierów. Toksyny są wydalane poprzez skórę i naczynia limfatyczne podeszwy. Zastosowane częstotliwości stymulują także (poprzez układ nerwowy autonomiczny) zarówno wątrobę jak i nerki w ich aktywności detoksykacyjnej. Niepublikowane jeszcze niemieckie badanie wykazuje radykalne działanie jak chodzi o eliminację toksyn kiedy stsouje się tę metodę w połączeniu z doustnym cilantro.

Phospholipid Exchange
Fosfolipidy pochodzące z soi, magnez, kwas alfa-liponowy oraz Na-EDTA. Ta niesamowita mieszanka pobudza “transport wsteczny cholesterolu” (usuwając depozyty ze śródbłonka), wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne oraz detoksykuje neurotoksyny (włącznie z rtęcią) ze ściany komórkowej a prawdopodobnie także z wnętrza komórki. Długoterminowe wyniki są doniosłe, zwłaszcza w leczeniu związanych z boreliozą problemów z sercem oraz w leczeniu zaburzeń mikrokrążenia w płacie czołowym mózgu. Fosfolipidy wykazują szeroki efekt synergii z ziołami, ułatwiając ich wchłanianie i dystrybucję w obrębie macierzy i dalej.

Mucuna powder [proszek z fasoli mucuna-tłum.]: w Indiach używany od czasów starożytnych. Silny środek przeciwbakteryjny, pomaga uzupełniać obniżone u pacjentów z przewlekłą boreliozą poziomy neuroprzekaźników. 1-6 łyżeczek dziennie.

Chloralyte – chlorella o osmotycznie przerwanej ścianie komórkowej: wysoce aktywna biologicznie, uwalnia sporopoleinę (która zostaje uszkodzona w przypadku większości innych metod wytwarzania chlorelli)

Nalewka z czosnku – do użytku miejscowego oraz leczenia błony śluzowej jamy ustnej / periodontozy

Rechts Regulat: silnie działający, bogaty w enzymy fermentowany napój z Niemiec który jak wykazano ma zdolność rozkładania nieprawidłowych białek we krwi i w macierzy. Działa fibrynolitycznie. Można również spryskiwać nim skórę w leczeniu łuszczycy i innych chorób.

Oxo: związek pochodzenia roślinnego uzyskiwany z korzeni; używano go w przeszłości w leczeniu malarii. Wysoce skuteczny przeciw Babesii..

Matrix Microbes: 83 rodzaje pożytecznych bakterii i grzybów. Świetny do krótkoterminowego stosowania jako probiotyk jelitowy. Czyści otwarte rany w ciągu kilku dni (używany przy wrzodziejącym nowotworze persi, na otwartą miazgę podczas interwencji dentystycznych, na odleżyny). Używany w roztworze do rozpylania w domu w celu zmiany środowiska mikrbiologicznego. Świetny w zapobieganiu grypie. Używany w dolegliwościach skórnych, włączając łysienie.

NDF/HMD/PCA to drogie kombinacje enzymatycznie rozbijanej chlorelli i kolendry


Bardziej agresywne metody takie jak dożylny glutation, witamina C, DMPS, CaEDTA i inne mogą być stosowane u stosunkowo lżej chorych osób, natomiast często pogarszają stan chorych w zaawansowanym stadium choroby. Najbardziej wartościowe jest włączenie interwencji psychoterapeutycznych takich jak psychoneurobiologia stosowana (APN) i mental field therapy (MFT) aby spowodować uwolnienie toksyn z miejsc gdzie zostały ukryte.

Preparaty z chlorelli, cilantro, czosnku oraz te zawierające kwasy tłuszczowe wykazują ogromnie różnice jak chodzi o ich jakość i zawartość związków odżywczych, jak również zawartość zanieczyszczeń.
Kilka szczegółów w kwestii neurotoksyn oraz innych sposobów które sprawiają że ludzki organizm staje się wygodnym żywicielem


Borelioza

Wydaje się że krętki powodujące boreliozę są wysoce inteligentne i w dużym stopniu nauczyły się żyć razem z człowiekiem oraz manipulować jego ustrojem dla własnego pożytku. Nasze zdrowie zostaje nadszarpnięte ale rzadko tylko ciężko. To wtedy stawia się diagnozę: “borelioza”. Borrelia sprawia że organizm gospodarza wytwarza swoje własne toksyny które go do pewnego stopnia upośledzają, natomiast są niezbędnie potrzebne aby Borrelia mogła przetrwać. Większość spośród innych zakaźnych mikrobów wytwarza swoje własne neurotoksyny i immunotoksyny. To przystosowanie Borrelii wskazuje na to że ona lub jej bliscy krewniacy bylii z nami od długiego czasu (dziesiątki tysięcy lat).


1. Kwas chinolinowy (QUIN): silna neurotoksyna. Krętki sprawiają że mikroglej w mózgu (4% masy mózgu) przekształca tryptofan w ten właśnie związek. W przewlekłej boreliozie jego poziom w płynie mózgowo-rdzeniowym jest podniesiony. Silny efekt synergiczny z reaktywnymi formami tlenu (ROS) (krętki Borrelii są silnym bodźcem wytwarzania reaktywnych form tlenu. Są one używane przez makrofagi i inne białe ciałka krwi do zabijania krętków)

Skutki:
● zakłócanie produkcji neuroprzekaźników
● uszkadzanie połączeń synaptycznych
● atrofia mózgu/spadek objętości mózgu
● śmierć neuronów

Leczenie:
● chlorella i CGF w dużych dawkach (BioPure)
● cilantro i detoksykująca kąpiel stóp (system Toxaway)
● proszek z fasoli mucuna (Mucuna Powder) (BioPure)
● cynk: zapobiega powodowanym przez kwas chinolinowy uszkodzeniom hipokampa
● miedź (w małych dawkach) zmniejsza ubytki GABA w prążkowiu i blokuje uszkodzenie oksydacyjne neuronów; używać kombinacji 30mg zinc picolinate [cynk chelatowany kw. pikolinowym ?-tłum.] z 2mg miedzi
● resveratrol z rdestu ostrokończystego (Source Naturals, 500mg całego ziela w kapsułce; zażywać 3-4 kaps. 3-4 razy dziennie)
● Phospholipid Exchange (BioPure): kwasy wersenowy (EDTA) i alfa-liponowy zapobiegają uszkodzeniom powodowanym przez reaktywne formy tlenu, fosfolipidy naprawiają uszkodzenia spowdowane toksycznością oraz służą jako środek który przenosi inne substancje wiążące toksyny wgłąb tkanek. 1 łyżka stołowa dziennie.
● terapia mikronapięciowa KMT
● drenaż limfatyczny i hydroterapia jelita


2. Gossypol: substancja anty-androgenna (Buhner, s. 131 wyd. ang.)

Skutki:
● niskie poziomy testosteronu
● zmęczenie i niski popęd seksualny
● zmęczenie układu odprnościowego
● zmęczenie nadnerczy

Leczenie:
● stosować krem z testosteronem na skórę przez kilka miesięcy do momentu gdy leczenie boreliozy wystarczająco posunie się naprzód
● pregnenolone, DHEA zawodzą w boreliozie
● Ashwagandha (ziele stosowane w ajurwedzie): podnosi poziomy testosteronu zarówno u mężczyzn jak i kobiet; naprawia uszkodzenia nadnerczy/jajników/jąder (adaptogen)
● Smilax (Sarsaparilla): kapsułki 500mg 1-3 kaps. 3x dziennie
● umiarkowane ćwiczenia fizyczne kiedy tylko staną się możliwe


3. Krętki Borrelii mają do 12 linearnych i 12 kolistych plazmidów (pozachromosomalne DNA), które są aktywowane poprzez czynniki środowiskowe

Leczenie:
● zmniejszyć ilość stresu w życiu, uprościć je
● zmienić środowisko wewnętrzene i zewnętrzne pacjenta!
● umiarkowane, nie nadmierne ćwiczenia fizyczne
● uwaga na diety wysokoproteinowe (dobre w przewlekłych infekcjach pleśniowych, często kiepskie rezultaty w boreliozie)
● skłaniać się w diecie do produktów surowych
● unikać alergenów pokarmowych
● unikać dysfunkcjonalnych związków międzyludzkich które pochłaniają energię
● robić to co się kocha


4. Potęgowanie czynników wirulencji:

Penetracja tkanki łącznej
● przykład: adhezyny (proteiny wiążące dekorynę); dekoryna jest częścią collagen type III maintainance system [systemu reperacji/utrzymania? kolagenu typu III -tłum.]; poprzez wiązanie dekoryny w początkowej fazie infekcji krętki Borrelia ułatwiają sobie kolinizację kolagenu i penetrację tkankową; uikład immunologiczny nie jest w stanie wykryć tak zakamuflowanych krętków
● potęgowanie aktywności czynników wiązania plazminogenu jak również ich aktywatora, urokinazy; krętki “wsiadają na barana” na plazminogen (który deaktywował fibrynę w początkowej fazie zakażenia); wynik: krętki przemieszczają się szybciej poprzez tkankę łączną niż przez krew

Krętki uwielbiają tkankę łączną, co tłumaczy dlaczego ich ulubionym środowskiem jest 5 następujących tkanek:
● ścięgna i stawy (asymetryczne zajęcie dużych stawów, zwłaszcza biodrowego i kolanowego)
● skóra i tkanki podskórne (rozpad kolagenu i przedwczesne starzenie)
● opony mózgowe i astrocyty (tkanka łączna mózgu)
● tkanka serca
● ciecz wodnista oka
Leczenie:
● heparyna, 5000 jednostek podskórnie lub
● Rechtsregulat, 1 łyżka 2x dziennie w szklance wody
● Matrix Electrolytes
● enzymy proteolityczne
● mikronapięcie KMT
● drenaż limfatyczny
● autourynoterapia
● homeopatyczny Aesculus (kasztanowiec)
● hormon wzrostu podawany przez skórę
● podając antybiotyki dożylnie dodawać 3-5ml kwasu hialuronowego o niskiej masie molowej aby zwiększyć penetrację tkankową

Inne czynniki które ułatwiają krętkom penetrację tkankową:
● infekowanie fibroblastów (prowokuje to fibroblasty do produkowania większej ilości glikozoaminoglikanów (GAG) a mniejszej ilości kolagenu)
● zaburzenie lub przekształcenie cytoszkieletu
● działania kolagenolityczne, fibrynolityczne i proteolityczne
● hamowanie czynników gojenia, włączając w to hormon wzrostu (HGH)
● w momencie wiązania się z kolagenem: uwalnianie poryn OMS 28 (z porów w zewnętrznej błonie komórek)
● stymulowanie uwalniania przez organizm metaloproteinaz macierzy zewnątrzkomórkowej (MMPs) - głównie typu 1, 3 i 9 (ułatwiają przemieszczanie się poprzez macierz zewnątrzkomórkową) - MMPs są odpowiedzialne za większość zniszczeń w boreliozowym zapaleniu stawów
● uwalnianie wiążącego glikozoaminoglikany (GAGs) białka Borrelii (wiąże GAGs z powierzchnią komórki Borrelii - Borrelia używa GAGs jako źródła pokarmu)
Leczenie:
● chlorella i CGF w wysokich dawkach (BioPure)
● Matrix Electrolyte
● mikronapięcie KMT
● Cilantro/Toxaway
● Phospholipid Exchange
● resveratrol i transresveratrol z rdestu ostrokończystego (Polygonum cuspidatum), Resveratrol z Source Naturals z rdestu (Hu Zhang), kaps. 500mg: 3 kaps. 3x dziennie

Manipulacja układem odpornościowym
● silne zwiększanie aktywności limfocytów Th1 poprzez mechanizm który nie jest dotąd znany (IL-2, TNF-beta, IF-gamma)
leczenie: fluconazole 100mg 2x dziennie, przez 50 dni
● CD57: agresywne białe ciałko krwi, jego poziom zostaje obniżony za sprawą Borrelii poprzez mechanizm który nie jest znany; pacjenci z niżskim mianem CD57 mają więcej koinfekcji i czują się gorzej, mają więcej objawów neurologicznych oraz więcej problemów immunologicznych; lek. med. R. Stricker rekomenduje miano CD57 jako marker postępu choroby (Ann Agric Environ Med 2002, 9:111-113)
Leczenie:
● modulowane energetycznie PC-Samento (BioPure): zacząć od 4 kropel w szklance wody 2x dziennie; powoli zwiększać do 15 kropel 2x dziennie, w miarę jak pozwalać na to będą reakcje Herxheimera
● modulowane energetycznie PC-Noni: 6 kropel 2x dziennie; zwiększać powoli do 15 kropel 3x dziennie; zażywać w odstępie 20 minut od Samento

Polecana literatura:
Stephen Buhner, Pokonać boreliozę
www.chronicneurotoxins.com (lek. med. Ritchie Shoemaker)
www.neuraltherapy.com
Pleśnie

Wiele grzybów wytwarza toksyczne metabolity zwane mykotoksynami, spośród których wiele ma właściwości neurotoksyczne. Znane jest ponad 100 gatunków powodujących infekcje u ludzi.

Trzy grupy zakażeń:

1. układowe: u zdrowych ludzi choroba samoograniczająca się, u ludzi z obniżoną odpornośćią może ulec rozsianiu (zazwyczaj śmiertelne)
przykłady: histoplazmoza, kokcydioidomikoza i parakokcydioidomikoza, blastomykoza.

2. infekcja oportunistyczna (powszechna w boreliozie oraz jako skutek toksyczności metali ciężkich): możliwe pasożyty - mogą używać żywych i martwych substratów do odżywiania się
przykłady:
● Stachybotrys
● Candida
● Aspergillus
● Mucor
● Cladosporium (gatunek grzyba najczęściej wykrywany w umiarkowanym klimacie w powietrzu; także w lodówkach i wilgotnych ramach okiennych; powoduje odbarwienia farb ściennych w pomieszczeniach, odbarwia tekstylia i papier; w ziemi zbyt mocno podlewanych roślin doniczkowych; intensywnie wytwarza lotne spory, razem z Alternaria powoduje katar sienny i astmę)
● Rhizopus
● Cryptococcus
● Fusarium graminaerum: w zalanych dywanach, często wykrywany w szkołach; także w zbożach/płatkach śniadaniowych

3. dermatofity (włosy, skóra i paznokcie); zakażenie zwykle poprzez bezposredni kontakt za sprawą używania wspólnych przyborów toaletowych, prysznica czy ręczników); przenoszone także przez glebę


Mykotoksyny:

● gatunki Aspergillus i Penicillum wytwarzają:
● aflatoksyny
● sterigmatocystynę
● ochratoksyny
● gatunki Stachybotrys i Fusarium wytwarzają (prawdopodobnie najgorszy jest Stachybotrys chartarum – zielonkawoczarny grzyb który porasta płyty pilsniowe, płyty gipsowe, kurz i meszek z tkanin, tapety, izolacje termiczne, płyty wiórowe, zawilgocone drewno; spory nie giną w ogniu; spory opadają na podłoże: znalezienie choćby jednej spory w powietrzu często oznacza “przegraną sprawę”):
● satratoksyny
● trichoteceny (niezwykle silne): kilka podtypów macrocytic tricothecenes [czy raczej: macrocyclic tricothecenes, trichotecenów makrocyklicznych -tłum.]: stachybotryolactone, verrucarin J, roridin E, satratoxin F, G i H, sporidesmin G, trichowerole i trichoweryny, 9-phenylspirodrimanes (cyklosporyny i spirolaktamy)
● mykotoksyna T-2
● womitoksyna (DON)
● fumonisin
● zearalenon (toksyna F-2)

Te i inne grzyby wytwarzają wiele innych mykotoksyn których wpływ na zdrowie człowieka nie jest znany.


Objawy ekspozycji na mykotoksyny:

● ekspozycja ostra:
○ ostra utrata pamięci
○ problemy z zatokami
○ objawy prypopodobne
○ bóle gardła
○ biegunka
○ ogólne osłabienie
○ ból głowy
○ krwawienia z nosa
○ zapalenie skóry
○ wiele różnych objawów z autonomicznego układu nerwowego: neurogenic switching [neurogenne przełączanie? -tłum.], zablokowana regulacja
○ symetryczne zapalenie stawów kręgosłupa i małych stawów palców
● ekspozycja przewlekła:
○ immunosupresja ze wszystkimi jej konsekwencjami (niższy stosunek linfocytów T CD3)
○ zespół przewlekłego zmęczenia
○ nadwrażliwość na substancje chemiczne
○ fibromialgia
○ utrata pamięci i wiele problemów poznawczych
○ utrata włosów
○ torbiele jajników i mięśniaki macicy, prblemy z płodnością zarówno u mężczyzn jak i u kobiet
○ przewlekłe zapalenie zatok
○ nowotwotwory (wiele mykotoksyn ma silne działanie kancerogenne)
○ u dzieci: problemy neurorozwojowe (autyzm, napady padaczkowe, ADHD) oraz nowotwory
○ malformacje płodowe i inne problemy
○ objawy przypominające SM i patologia centralnego układu nerwowego
○ objawy przyponiające chorobę Parkinsona i zmiany w centralnym układzie nerwowym
○ zaburzenia nastroju
○ niekotrolowane emocje
○ prezentacja psychiatryczna
○ mrowienie, drętwienie, wibracje (zarówno w głowie jak i w kończynach)
○ objawy z autonomicznego układu nerwowego: zablokowana regulacja
○ badania u dzieci (Ueno, 1980; Jacob et al., 1994) w Morbidity and Mortality Weekly Report (MMWR) [publikacja amer. Centrum Kontroli Chorób (CDC) -tłum.] z 17.01.2005: grupa przypadków śmiertelnych z powodu kwotoku płucnego i hemosyderozy
○ badania na zwierzętach: martwica i krwotok w obrębie: mózgu, grasicy, śledziony, jelita, serca, płuc, węzłów chłonnych, wątroby i nerek

● objawy alergiczne:
○ zapalenie zatok
○ problemy poznawcze i z pamięcią (neurogenne przełączanie)
○ zapalenie oskrzeli
○ astma
○ nieżyt nosa
○ zapalenie spojówek
○ urinary urgency [nagłe parcia na mocz ?-tłum.]
○ zamglone widzenie
○ utrata kontrastu wzrokowego (FACT [test funkcjonalnej ostrości i kontrastu wzrokowego -tłum.])
○ alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych


Leczenie

● kontrola jakości powietrza w pomieszczeniach i hodowla mikrooganizmów: przeciekający dach, cieknące rury, przelewające się ścieki ze zlewów i studzienek kanalizacyjnych, wilgotna piwnica lub podmurówka, para z prysznica lub z kuchni, zalanie wodą powodziową, woda ze zraszacza lub podziemny ciek deszczówki, nawilżacze powietrza, wilgotne ubrania lub suszarka wydmuchująca parę do wewnątrz pomieszczenia
● wysokosprawny filtr powietrza (HEPA)
● unikanie (często oznacza konieczność przeprowadzki)
● Protokół Klinghardta usuwania neurotoksyn (najważniejsze: czosnek suszony przez zamrażanie (Freeze dried garlic), terapia mikronapięciowa KMT oraz Phospholipid Exchange); http://www.neuraltherapy.com
● odczulanie (EPD [Enzyme potentiated desensitization -tłum.], homeopatia, techniki oparte na ART [badaniu odpowiedzi autonomicznej -tłum.] (NAET, EAV lub EDS, technika przeciwalergiczna APN)
● protokoły dożylne (wit C 25-5- gms [raczej: 2,5 - 5 g - tłum.], glutation 600-4500 mg, kwas alfa liponowy 600 mg w ciągu 1 godziny, Hepa Merz = asparaginian ornityny, raz w tygodniu Ca-EDTA, kropówki ze składnikami odżywczymi (Majid Ali)
● farmaceutyki i nne środki: chlorella, cholestyramina, beta-sitosterol, reedgrass (Calamagrostis) i pektyna jabłkowa, węgiel medyczny, propolis, zmielone siemię lniane i błonnik w celu przeciwdziałania enterohepatycznej recyrkulacji toksyn, fluconazole i inne leki przeciwgrzybicze, nystatyna


Polecana literatura:
http://www.mold-survivor.com
http://www.mold-help.org/stchybotrys_chartarum.htm
http://www.grayenvironmental.com/backgr ... _molds.htm
http://www.cal-iaq.org/mold0107.htm

Wskazówki kliniczne dra Klinghardta


Większość objawów toksyczności metali ciężkich, ekspozycji na pleśnie, boreliozy oraz zakażenia pasożytami często wygląda identycznie. Oto sposób aby je rozróżnić:

Wskazówka nr 1:

● objawy boreliozy pogarszają się podczas i po skutecznej detoksykacji z rtęci (zatrucia rtęcią używano z pewnym skutkiem w leczeniu infekcji krętkowych; po usunięciu rtęci bakterie dochodzą do siebie szybciej niż układ immunologiczny gospodarza)
● objawy infekcji pleśniowych poprawiają się w następstwie skutecznego usunięcia rtęci (pleśnie używają rtęci do ochrony przed układem odpornościowym gospodarza)

Wskazówka nr 2:

● zapalenie stawów powodowane boreliozą dotyka dużych stawów, głównie kolanowego i biodrowego.
● zapalenie powodowane infekcją pleśniową dotyka małych stawów kręgosłupa (Articulationes zygapophysiales) oraz palców

Wskazówka nr 3: rytmy i biorytmy

● objawy infekcji pleśniowych mogą nasilić się w ciągu minut od ekspozycji (np. odwiedziny w czyimś zagrzybionym mieszkaniu)
● objawy boreliozy falują w ślad za wolniejszymi biorytmami: cykle 9-10-dniowe, cykle 28-dniowe; kiedy objawy powracają, ich natężenie zwykle rośnie powoli w ciągu 24 godzin
● objawy związane z robakami i pasożytami pogarszają się na 2-3 dni podczas pełni księżyca (organizmy te są wtedy najbardziej aktywne seksualnie i rozrozprzestrzeniają się - czemu towarzyszy reakcja immunologiczna gospodarza); pacjenci czują się relatywnie dobrze podczas nowiu

Wskazówka nr 4: miejsce przebywania

● pacjenci z infekcją pleśniową czują się lepiej w suchym klimacie
● pacjenci z boreliozą nie tolerują światła słonecznego i często czują się gorzej w klimacie suchym/słonecznym (unikają słońca, przebywanie na słońcu powoduje u nich spadek nastroju)

Wskazówka nr 5: zachowanie/nastrój

● robaki u mężczyzn: skłonność do ryzykownych zachowań; u kobiet: uległość; u obojga płci: krótkie epizody dziwnego, szalonego, schizoidalnego zachowania (godziny)
● neuroboreliioza: epizody wściekłości i depresji; ten sam nastrój może trwać przez kilka dni lub tygodni - nie minut; epizody normalnego/dobrego nastroju nawet u najbardziej chorych; pacjenci łatwo zadurzają się w niestosowny sposób
● pleśnie: często nastroje związane z otępieniem mózgu; nastrój może się zmieniać w ciągu minut od ekspozycji; pacjenci często chronicznie rozdrażnieni tak długo jak przebywają w środowisku skażonym pleśnią - natomiast odczuwają poprawę natychmiast kiedy wyjdą na zewnątrz
● toksyczność metali: chorych dotkniętych tym problemem pociąga ciemność/zło, stworzone przez człowieka sztuczne środowiska (wolą Disneyland od wycieczki nad ocean), rytm bez prawdziwej muzykiDetoksykację należy przeprowadzać ostrożnie i prawidłowo!
Październik 2002 / II edycja: styczeń 2006
dr nauk, lek. med. Dietrich Klinghardt
Bellevue, WA, USA
http://www.neuraltherapy.com

_________________
Pozdrowienia
www.forum-borelioza.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 02, 2016 8:26 pm 
Offline

Dołączenie: Sob Lip 02, 2016 6:12 pm
Posty: 48
Witam serdecznie !!!

Leczyłem się na bolerlioze różnimy lekami i nic, trochę pomagało ale nie wiele, a do stałem od koleżanki stronę http://citomid.vgh.pl
z super suplementami diety i wyleczyłem się i moją żonę też.

Zapraszam może wam też coś z tej strony pomoże warto z tego korzystać. To są suplementy diety 100% naturalne Firma jest Polska i co rok dostaje pełno nagród za super preparaty teraz jest Nowość witamina C lewoskrętna w płynie.

Pozdrawiam
Chinchila :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 05, 2016 9:38 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sie 03, 2016 10:34 am
Posty: 4
My często nie mam świadomości jak zwykłe produkty, które nas otaczają mają na nas wpływ. A tu codziennie stosowany czosnek może zdziałać cuda.

_________________
kontakt@nowebdsm.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 01, 2017 10:08 pm 
Offline

Dołączenie: Nie Sty 01, 2017 9:52 pm
Posty: 2
Czy któs z Was leczył się tą metodą i z jakimi skutkami ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron