Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Czw Paź 17, 2019 12:38 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 01, 2017 8:16 pm 

Dołączenie: Czw Cze 01, 2017 8:01 pm
Witam wszystkich
Mojego synka coś ugryzło, nie jesteśmy pewni co bo tego nie widzieliśmy. W sobotę zauważyliśmy dosyć duże zaczerwienienie, w niedziele się ciut powiększyło a w poniedziałek rano zeszło prawie całkowicie czyli utrzymywało się tylko 2 dni. Czy mógł być to rumień boreliozy? czy 2 dni to nie za krótko w internecie znalazłęm info że rumień utrzymuje się powyżej 2 tygodni.
Dodam że synek po ugryzieniu komara , meszki ma zawsze zaczerwienienie ale nigdy tak duże.
Udaliśmy się we wtorek do lekarza rodzinnego który na podstawie zdjęć stwierdził że to raczej nie po kleszczu. Prewencyjnie przepisał duomax na 3 tygodni. Nie wiem czy mamy go brać w końcu czy nie?
Następnie wysłałem maila ze zdjęciami do lekarza ilads który oświadczył że może to być rumień.
We wtorek po południu udaliśmy się na wizytę do lekarza Ilads który na miejscu stwierdził że na to chwilę nie ma sensu podawać antybiotyku bo jeśli zaczerwienienie zeszło po 2 dniach to raczej nie borelioza. Polecił wykonać teraz badanie KKI na boreliozę. Czy nie za wcześnie? nie powinno się odczekąć 4-6 tygodni od ukąszenia/zaczerwienienia???
proszę pomóźcie
niestety nie mogę dodać zdjęc bo są za duże
jak ktoś chciałby mi pomóc to proszę podać maila na priv to wyśle zdjęcia

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość