Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Sob Lis 25, 2017 8:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 9:19 pm 
Administrator

Dołączenie: Śro Paź 21, 2009 9:37 am
Podczas swojej antybiotykoterapii wielokrotnie słyszałem głosy innych na temat przestrzegania diety. Wiele osób twierdzi, że diety nie można przestrzegać bo się nie da a w tym wszystkim warto wyrzekać się jedynie cukru i produktów zawierających drożdże.

Czytając takie opinie bardzo łatwo dać się ponieść chwili i stosować kolejne ustępstwa, które nieuchronnie prowadzą nas ku grzybicy układu pokarmowego. Wg mnie dieta jest podstawą tego leczenia, nie możemy przecież z jednego bagna wpakować się prosto w drugie, które nazywa się grzybica. Problem jest podwójny ponieważ grzybica podobnie jak borelioza wydaje się być chorobą "niedocenianą" przez lekarzy. Brak diety w trakcie tak długotrwałej antybiotykoterapii prowadzić może wreszcie do zamazania objawów i przychodzi chwila w której nie wiemy od czego pochodzą pojawiające się objawy. Od boreliozy czy może od świeżej grzybicy?

Jak sam widzisz nie warto ryzykować, tylko ścisła dieta zapewni nam ochronę przed grzybicą(plus oczywiście probiotyki). A mój przykład pokazuje wybitnie, że jeśli się czegoś chce to można poświecić zarówno słodycze jak i inne zakazane produkty takie jak choćby pieczywo, owoce czy niektóre warzywa. Poza tym drobne ustępstwa powodują kolejne, już zdecydowanie większe.... i tak błędne koło się domyka, dopada nas grzybica i leczenie trzeba odstawić na bok.

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 10:36 am 

Dołączenie: Pią Lip 21, 2017 12:25 pm
Skontaktuj się ze mną proszę i powiedz jak sobie poradziłeś z odstawieniem słodyczy.może masz konkretne przepisy rozpisane bądż chociaż przykłady na kilka dni ,ja bardzo potrzebuję pomocy
Zofia tel 517764707

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości