Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Śro Gru 13, 2017 12:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 10, 2015 12:20 am 

Dołączenie: Pią Lip 10, 2015 12:01 am
Witam,

to pierwszy mój post na grupie, więc trochę się cykam, żeby nie napisać głupot. Ale chyba zacznę od początku i tak będzie najlepiej zamiast mącić i przeplatać wątki. A więc, ok. 3 tygodnie temu zauważyłam na udzie niewielkich rozmiarów czerwoną, lekko napuchniętą "rankę". Nie wiem w sumie jak to nazwać, bo teraz już mówię na to rumień. W każdym razie, zignorowałam to, bo sądziłam, że po prostu ugryzła mnie jakaś meszka, muszka czy inne skrzydlate robactwo. Z czasem ślad robił się coraz większy, nie swędział, nie bolał, nie działo się nic przy dotyku. W tamtym tygodniu ocknęłam się, że ślad ma nagle ok. 8 cm średnicy i robi się fioletowy, po środku widoczna jest ciemniejsza plamka, jakby po ugryzieniu. Nie widziałam żadnego kleszcza, mogłam go strącić, złapać nie wiadomo kiedy bo w międzyczasie szwendałam się po skateparkach, lasach i innych fajnych miejscówkach. Jednak ten ślad już na poważnie zaczął mnie przerażać więc poleciałam do lekarza ogólnego (trafił mi się reumatolog...) i dostałam od Pani Doktor Azimycin, tabl. 0.5g, 3 tabl. dwa opakowania, Xyzal tabl. 5mg, 28 tabl. jedno opakowanie i Lacidofil w kapsułkach 2 mld CFU 20 kapsułek (przepisałam z recepty, nie wiem o co chodzi :-)). Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę antybiotyku i wczoraj też miałam kolejną wizytę u lekarza ogólnego. Poprosiłam panią o kolejne dawki gdyż słyszałam, że powinno się brać antybiotyk raczej dłużej niż 6-7 dni... odmówiła mi i przepisała maść Detreomycynę 2% dwie tubki po 5g. Powiedziała mi też, że mam stosować do wyczerpania dwóch opakowań a za 5 dni (od dziś 4) udać się na badania i przyjść z wynikami. Oczywiście pójdę zrobić badania, bo inaczej nie zasnę z niepokoju, ale zauważyłam, że podczas brania antybiotyku w tabletkach rumień powoli znikał, tzn. tracił kolory, a odkąd tabletki się skończyły i używam maści, znowu robi się fioletowy... nie wiem za bardzo co mam robić, nie odnajduję się w tym zupełnie. Detreomycynę stosuję dwa razy dziennie, raz smaruję rumień rano, drugi raz wieczorem. Może mi ktoś pomóc, wyjaśnić co dalej? Czy robię coś źle, dobrze? Iść do lekarza i poprosić o antybiotyk w tabletkach jeszcze raz?

Z góry dziękuję za wszystkie rady!

Edit: dodam też, że ten ślad naprawdę nie wygląda dobrze. Każdy wybałusza oczy jakby pierwszy raz w życiu na oczy coś takiego widział. Chyba ważnym elementem, o którym zapomniałam, jest to, że gdy poszłam pierwszy raz do lekarza, doktor przepisała mi ten antybiotyk ale kazała zrobić najpierw badania, bo nie wie czy mogę brać ten antybiotyk bo ona się na tym nie zna... (brak słów). Poszłam tego samego dnia na oddział zakaźny w moim mieście ze skierowaniem na badania i tam powiedziano mi, że czeka się 2 miesiące najkrócej w chwili obecnej ale mogę wejść do lekarki bo jest na dyżurze i poprosić by zerknęła na moją receptę i powiedziała czy mogę bez wahania brać te leki. Tam mnie wyśmiano, powiedziano, że nikogo nie obchodzi co ze sobą przyniosłam i co w sobie noszę, bo nie jestem niczyją pacjentką tutaj i nie mają dla mnie czasu... był już wieczór, więc zdesperowana i wkurzona poszłam do znajomego weterynarza, pokazałam mu ślad na nodze, receptę i zapytałam wprost, czy mogę brać leki od dzisiaj czy zrobić badania, choćby prywatnie. Powiedział żebym brała leki, więc wzięłam, a badania mam zamiar zrobić prywatnie za te 4 dni. Dłużej czekać chyba nie będę, bo cierpliwość powoli mi się kończy...

PostWysłany: Śro Sie 19, 2015 9:56 pm 

Dołączenie: Sob Mar 06, 2010 2:47 pm
Tak wygląda rumień https://www.google.pl/search?site=&tbm=isch&source=hp&biw=1366&bih=622&q=rumie%C5%84+w%C4%99druj%C4%85cy&oq=rumie%C5%84+w%C4%99druj%C4%85cy&gs_l=img.1.0.0l10.487.5728.0.6995.16.13.0.3.3.0.114.1168.11j2.13.0....0...1ac.1.64.img..0.16.1178.JVKYmMIW_1M - jeśli go miałaś to na 100% zostałaś zarażona boreliozą.
Standardowe leczenie trwa 4-6 tygodni, niektórym to wystarczy, innym nie koniecznie.

PostWysłany: Pią Sie 12, 2016 9:52 am 

Dołączenie: Pią Sie 05, 2016 9:25 am
s.k. wyjaśniło się coś?

PostWysłany: Śro Gru 14, 2016 8:55 am 

Dołączenie: Śro Gru 14, 2016 8:51 am
a próbowałaś się przebadać w noma medica volla? Mają gabinety w niemal całej polsce i po za bolerioza wykrywają na badaniach też wszystkie pasożyty czy niedobory. Wiem bo ja robiłem takie badania. Podobno sa w stanie wyleczyć boleriozę ale im wczesniej sie ją zdiagnozuje tym lepiej.

PostWysłany: Śro Sty 18, 2017 12:12 pm 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 16, 2017 1:04 pm
Miejscowość: Warszawa
Jeśli ugryzie Cię to niezwłocznie trzeba iść do lekarza, a najlepiej na pogotowie. Skutki mogą być koszmarne jak np. zapalenie opon mózgowych. Z twojego opisu wynika, że leczyłaś się sama z marnym skutkiem, a Twoi niekompetentni lekarze nic z tym nie zrobili. Gdyby doktor powiedziałby mi, że mam czekać 2 miesiące to na pewno by już tam nie pracował :P

PostWysłany: Śro Wrz 27, 2017 12:12 pm 

Dołączenie: Śro Wrz 27, 2017 12:09 pm
Ci lekarze to jest porażka, ja na pewno bym nie czekała dwóch miesięcy. Poszłabym do kolejnego lekarza może i ten by coś mądrego powiedział.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości