Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Wto Wrz 25, 2018 1:54 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Gru 09, 2017 2:30 pm 

Dołączenie: Sob Gru 09, 2017 2:11 pm
Witam, robiłem kilka badań krwi: kilkakrotnie IgG oraz westernblot. w 50% procent przypadkach wychodzi mi borelioza. Rozumiem, że wynik ujemny, czyli brak boreliozy często wystepuje u osób chorych i jest to normalne. Ale czy jeśli wychodzi mi wynik dodatki, czyli obecność boreliozy, to także może być to pomyłka? Dla świętego spokoju moja lekarka rodzinna skierowała mnie do szpitala do poradni chorób zakaźnych, gdzie wyszło to samo, czyli pierw obecność bore, ale w takich przypadkach robi się od razu drugie badanie potwierdzające i wyszedł minus, czyli lekarz zinterpretował wynik dodatni jako pomyłkę i ten oto "specjalista" powiedział, że wynik negatywny przy ponownym teście więc boreliozy nie ma, koniec kropka. Ktoś orientuje się w temacie? Lekarzom już dawno nie ufam, więc piszę tutaj.

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 2:12 pm 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lut 26, 2018 2:06 pm
Miejscowość: Oświęcim
Tak, wynik może być błędny bo dopiero za drugim razem wychodzi co innego. Musisz zaufać lekarzom :P

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 12:05 pm 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 02, 2018 11:52 am
Ja bym powtórzyła trzeci raz te badania, żeby mieć pewność. Jeden lekarz mówi tak , drugi co innego... może poszukaj dobrego specjaliste i zrób ponownie badania, żeby sprawa się wyjaśniła.

PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 12:58 pm 

Dołączenie: Sob Gru 09, 2017 2:11 pm
stax napisał(a):
Tak, wynik może być błędny bo dopiero za drugim razem wychodzi co innego. Musisz zaufać lekarzom :P

zaufać lekarzom.. Pan na zakaźnym bez badań stwierdził, że nie mam boreliozy.. taka diagnoza niczym Wróżbita Maciej... ale jak to powiedział "dla świętego spokoju zlecę badania".. w badaniach pierw wynik dodatni, w badaniu potwreirdzającym ujemny i na tej podstawie stwierdził, że jestem zdrowy

a gdy poszedłem prywatnie do specjalistki chorób zakaźnych, wizyta 200zł, to gdy spojrzała na badania mówi "borelioza jak nic", a gdy zobaczyła to samo badanie co lekarz z zakaźnego (westernblot) to stwierdziła, że to jednak nie bb, i zdiagnozowała mi.. UWAGA, trzymajcie się mocno.. ALERGIĘ POKARMOWĄ :D !
Kolejna wróżbitka, do tego wszystko wróżenie z oczu, bez kuli, wyższa szkola wróżbiarstwa..

Nawet nie pomyślała aby jakieś badania mi zaproponować, gdybym nie naciskał to wyszedłbym po 10minutach z diagnozą alergii pokarmowej, biedniejszy o 200zł, masakra.. Gdy powiedziałem, że suplementuję wit d3 to spytała się dlaczego. Wynik 18ng/ml nie wydał się jej dziwny :D Chyba więcej nie muszę mówić, szkoda się wk..iać...

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości