Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Nie Paź 20, 2019 3:56 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 10:25 pm 

Dołączenie: Czw Kwi 19, 2018 10:23 pm
Dobry wieczór,

W wieku 19 lat ugryzł mnie kleszcz, miałem rumień i wdrożoną miesięczną kurację antybiotykiem. Później przez parę lat wszystko było w porządku, aż gdy w wieku 26 lat zaczęło być coraz gorzej. Teraz mam 29 lat i czuję się fatalnie, mam olbrzymie problemy z koncentracją i pamięcią, musiałem zamknąć moją działalność ponieważ nie mogłem się skupić, aby zrobić rzeczy które kiedyś robiłem bez problemu, cierpię na anhedonię, brak siły i motywacji, drętwieją mi kończyny w dłuższym bezruchu (dlatego ciągle "tuptam") - rano prawie zawsze się budzę z czym zdrętwiałym, mam niechęć do wysiłku fizycznego, gubię słowa, mylę nazwy rzeczy codziennego użytku, nie mam siły się spotykać z znajomymi, a jeszcze parę lat temu byłem zapalonym rolkarzem i bardzo aktywną osobą, moje życie teraz to po prostu wegetacja.

Byłem leczony psychiatrycznie całą gamą leków - parę różnych SSRI, parę różnych SNRI, iMAO, tianeptyna, mirazapina, piracetam i jeszcze pewnie jakieś nie pamiętam, przyjmowałem całą serię tych leków jakieś 3 lata, każdy od miesiąca do paru. NIC NIE POMOGŁO, ani jeden z tych leków nie rozwiązał przyczyny, niektóre jedynie sprawiały, że było mi wszystko jedno. Byłem święcie przekonany, że przyczyną moich problemów jest depresja, jednak nic nie pomagało.

Po tym wszystkich zgłosiłem się do lekarza rodzinnego, aby rozpocząć poszukiwania innego podłoża problemu. Na przestrzeni paru miesięcy zrobiłem wiele badań, borykam się z nieprawidłową morfologią. Dużo za dużo eozynofili, za mało innych, ciągle coś nie tak. Pasożyty negatywne, skierowano do alergologa, czekam na termin i nawet nie idę prywatnie, bo nie wierzę, aby alergia dawała takie objawy jak wyżej bez żadnych "tradycyjnych".
W styczniu:
https://i.imgur.com/TWKLjL4.png
W tym miesiącu:
https://i.imgur.com/venw7gM.png

W normie:
Wit B12
Kortyzol
Wit D
Sód
Potas
Wapń (chociaż zdarzał się za wysoki, teraz na granicy górnej normy)
Magnez
Kreatynina
Biało całkowite
Testosteron

Badano:
Kiła - neg
HIV - neg
Pasożyty w kale - neg (3x)
MRI głowy - prawidłowe

Szukając przyczyny moich problemów przypomniałem się o mojej byłej boreliozie, oto i moje wyniki WB:
https://i.imgur.com/scV34Ue.png

Specjalista chorób zakaźnych twierdzi, że to nie borelioza, bo nie ma przeciwciał IGG. Przeczytałem paręnaście opracowań naukowych (pubmed itd) na temat neuroboreliozy, przeczytałem setki stron różnych for i wszystkie objawy się zgadzają. Jak czytam historię ludzi który byli/są chorzy na neuroboreliozę to mam wrażenie, jakby to była moja biografia.

Powiedzcie mi, co ja mam zrobić? Chcę znowu żyć normalnie, celowo się nie rozpisywałem o moim życiu bo chciałem przekazać konkrety, ale mógłbym ładne wypracowanie napisać na temat tego, jak wygląda moje nijakie życie.

Dziękuję i pozdrawiam, Darek

PostWysłany: Pią Sie 31, 2018 11:44 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 31, 2018 11:38 am
Miejscowość: Warszawa
Ja bym sprawdzila sie u innego specjalisty. To norma, ze czesto jeden nie widzi boreliozy w bardzo oczywistym przypadku.

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 9:13 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2018 9:07 am
Miejscowość: Płock
Rzeczywiście brak przeciwciał IGG sprawia, że łatwo przejść do wniosku, że to nie borelioza. Ale w medycynie wcale nie tak rzadko zdarzają się przypadki, że w przypadku niektórych ludzi choroba może przebiegać w różny sposób. Konsultacja z innym specjalistą mogłaby wyjaśnić tę sytuację.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość