Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Sob Paź 20, 2018 3:37 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: czy mam borelioze
PostWysłany: Sob Mar 17, 2018 10:34 am 

Dołączenie: Sob Mar 17, 2018 10:20 am
Witam.

Chciałabym opowiedzieć swoją historię. Obawiam się, że mogę mieć boleriozę.

Kleszcza nigdy nie znalazłam na ciele. 2 lata temu urodziłam pierwszego synka. Miałam dość stresujących sytuacji po porodzie i pewnego dnia usłyszałam pojedyncze dzwonienie w jednym uchu. Później mi się to nie powtórzyło, ale za każdym razem jak myślałam o tym, to dzwoniło mi w uchu. Jak o tym zapominałam to przestawało. Zaczęłam jednak drążyć temat boleriozy, ponieważ przeczytałam że jednym z objawów boleriozy jest dzwonienie w uszach. Zobiłam badanie elisa- ujemne. Western blot (dwa razy w różnym czasie- ujemny). Jestem nerwicową osobą, więc zaczęłam mieć z tego powodu bardzo silne stresy. Nie mogłam jeść, spać. Ciągle miałam wizję, że mam ukrytą boleriozę. Generalnie były lepsze i gorsze okresy, ale poza tym dzwonieniem w jednym uchu i tikami mięśni nic większego nie odczuwałam. Czasem bolała mnie mocniej głowa przy zmianie pogody. Potem zaszłam w drugą ciążę i generalnie przez cały okres jej trwania bardzo dobrze się czułam. Po porodzie miałam osłabienie i znowu wizja, że mam bolerioze. Zrobiłam badania Western blot ponownie i znowu ten sam wynik. Negatywny. Jednej nocy wydawało mi się, że zauważyłam iskierkę w oku. Zaczęłam o tym intensywnie myśleć i któregoś wieczoru zauważyłam błysk w oku. Dodam że mało w nocy spie, syn sie często budzi. Strasznie sie martwię, że jednak mogę mieć boleriozę. Mocno sie tym stresuje. Myślę sobie jednak, że mimo bardzo silnych stresów miałabym już jakieś poważniejsze objawy? Czy ktoś może mi pomóc? Może jednak wmawiam sobie tą chorobę?

Pozdrawiam

Temat postu: Re: czy mam borelioze
PostWysłany: Nie Kwi 08, 2018 7:10 pm 

Dołączenie: Nie Kwi 08, 2018 7:08 pm
Marsz na badania! Gdyby nie one, prawdopodobnie stan zdrowia mojego dziecka byłby znacznie gorszy. Latem ugryzł go kleszcz i niedługo później wystąpiły typowe dla boreliozy objawy, na szczęście szybko zainterweniowaliśmy i syn ma się dobrze :) Jeśli nie wiesz, gdzie diagnozować boreliozę, zajrzyj tutaj. Jest kilka nowoczesnych, miarodajnych metod, więc jestem przekonana, że znajdziesz coś dla siebie. Powodzenia!

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 9:16 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2018 9:07 am
Miejscowość: Płock
Tak jak napisała dorota42 - musisz iść na badania. Martwić się można całe życie, ale specjalistyczne badania powinny rozwiać wszystkie wątpliwości. ;)

PostWysłany: Wto Paź 02, 2018 8:21 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 02, 2018 8:18 am
To może być objawy nie tylko boreliozy. Musisz iść z tym koniecznie do lekarza, bo to mogą być jakieś bóle migrenowe

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości