Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Pią Gru 14, 2018 2:34 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 11:43 am 

Dołączenie: Wto Kwi 18, 2017 11:09 am
Cześć wam, jestem Maciek, chciałbym was poprosić o opinie :)

Otóż w piątek i sobotę łaziłem sporo po lesie, nie jestem pewien w który z tych dni ugryzł mnie kleszcz, bo zauważyłem go dopiero w poniedziałek.
W każdym razie minęło około 12-36 godzin, od czasu w którym byłem w lesie, a wystąpieniem z rana w poniedziałek lekkiego bólu gardła. Popołudniu tego samego dnia byłem trochę osłabiony i miałem niewielką gorączkę oraz katar.

Pytanie brzmi, czy objawy grypopodobne mogą wystąpić tak szybko? Z tego co się rozeznałem, jedne źródła podają, że takie objawy pojawiają się po kilku dniach, a inne, że po około tygodniu od zakażenia? Być może ktoś z was spotkał się lub słyszał o bardzo szybko występujących objawach grypopodobnych np. na następny dzień? Nie jestem pewien, czy to zwyczajne przeziębienie/lekka grypa po leśnym tripie, czy może pierwsze objawy boreliozy, co o tym sądzicie?

Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.

PostWysłany: Wto Lis 27, 2018 10:57 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lis 27, 2018 10:50 am
Zawsze od razu się idzie do lekarza :( nie rozumiem jak można tak lekceważyć ugryzienia...

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości