Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Wto Paź 27, 2020 1:06 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 19, 2016 3:16 pm 

Dołączenie: Nie Cze 19, 2016 3:14 pm
Witam serdecznie wszystkich,

Mam 25 lat, dbam o to co jem i żeby ćwiczyć, raczej żadnych problemów zdrowotnych.

8 dni temu (11.06) znalazłem u siebie kleszcze wbitego na łydce. Podejrzewam, że mogłem go złapać 24-30h wcześniej, ale równie dobrze i pół godziny wcześniej. Mały, czarny. Usunąłem pensetą, chyba poprawnie, zdezynfekowałem 38% alkoholem. Po wyjęciu się ruszał. Kleszcza niestety nie przebadałem, tylko wyrzuciłem do toalety. Po ukąszeniu żadnych śladów, do tej pory nie zaobserwowałem rumienia ani innych zmian skórnych (poza dziwnymi przetarciami do krwi na pachwinach w kroczy i krostek, których nigdy wcześniej nie doświadczyłem).

Będąc świadomym zagrożenia obserwowałem swój organizm. Następnego dnia pojawił się suchy, słaby kaszel oraz dziwny ból przy maksymalnym wciąganiu powietrza (nigdy czegoś takie nie miałem). To utrzymywało się przez ok 2-3 dni. Do tego lekkie osłabienie, ale nie przesadne, po prostu byłem bardziej zmęczony.

Później pojawił się objaw bólu głowy i dyskomfort/lekki ból prawym oczodole. Do tego ogólny pogorszony stan, który trzyma cały dzień i najbardziej przypomina objawy przeziębienia ok 38 stopnia. Temperatura w normie, ale czuję się, jakby lada dzień miała przyjść grypa.
Do tego wrażenie rozgrzania w klatce piersiowej i ciągłe poczucie zimna (a zawsze byłem pierwszym, który nakładał krótki rękawek).
Dzisiaj czuję się już lepiej, poza leciutkim zmęczeniem i leciutkim rozgrzaniem w klatce piersiowej.

Coś zalecacie? Minął już ponad tydzień. Babcia jest lekarzem i wypisała na wszelki wypadek doxycyklinę, ale jeszcze nie zdecydowałem się na jej branie (tak, probiotyki i dieta). Czy skoro minął tydzień, to może lepiej poczekać jeszcze 5, obserwować organizm i potem porobić testy WB kilkukrotnie na różne odkleszczowe?

Brałbym antybiotyki od razy, tylko problemem jest duża nadwrażliwość na UV, a ja przez kolejne 2 miesiące prowadzę biznes sezonowy i na pewno będę narażony na promienie słoneczne.

Polecacie jakiegoś lekarza Gdańsk/Szczecin/Koszalin?

Dzięki wielkie, raczej skłaniałbym się ku leczeniu ILADS, nawet profilaktycznie, ale będę bardzo wdzięczny za podzielenie się waszym doświadczeniem i radami.

Na bieżąco będę informował, udanej niedzieli.

PostWysłany: Nie Cze 19, 2016 3:16 pm 

Dołączenie: Nie Cze 19, 2016 3:14 pm
To ja w sumie poprosiłem Babcię (pulmonolog), żeby mi wypisała receptę, ona była dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu.

Dostałem informacje, że może zinat byłby lepszy, bo mniejsza wrażliwość na słońce. Coś doradzacie?

Waga 90kg

Przeczytałem wszystkie dostępne faq, zarówno po polsku, jak i angielsku i prawie zawsze pada nazwa doxy, dlatego będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie. czy doxy jest po prostu bardziej skuteczne?

Dzięki za odpowiedź, serio.

PostWysłany: Wto Maj 29, 2018 8:21 am 

Dołączenie: Wto Maj 29, 2018 8:14 am
W Szczecinie polecam lekarzy ze szpitala na Arkońskiej. Naprawdę świetni specjaliści. Tutaj znajdzie Pan wszystkie informacje na temat szpitala https://zdrowieszczecin.pl/samodzielny- ... -szczecin/

PostWysłany: Czw Lip 16, 2020 6:13 am 

Dołączenie: Śro Cze 17, 2020 6:29 am
Nie lepiej byłoby po prostu zrobić testy, by wiedzieć, czy ma się boreliozę, czy którąś z innych chorób od kleszczowych?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości