Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Nie Paź 20, 2019 5:25 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy to jest to ??
PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 5:07 pm 

Dołączenie: Czw Cze 28, 2012 4:45 pm
Witam !
Moja historia zaczęła się od tego ze 2 lata temu zauwarzyłam na prawej koniczynie nogi plamę. na początku była mała gdzie z czasem zaczeła się powiększać .. nie przejmowałam się tym zbytnio ponieważ myślałam ze jest to zwykły niedobór witamin i tak reaguje mój organizm . Myliłam się , była coraz większa i coraz więcej na ciele .. na podbrzuszu, brzuchu, na piersi ... 2 miesiące temu wybrałam sie do dermatologa podobno najlepszego ... skierowano mnie do szpitala gdzie spędziłam tam 4 dni ... pobrano krew , badanie płuc, wycinek skórny... na początku podejrzewano Twardzine ograniczoną ... z krwi wyszło mi ze jest to bolerioza.. brałam przez 30 dni antybiotyk, smarowałam miejsca gdzie mam plamy ... po skończeniu antybiotyku wysłano mnie na naświetlenia .. NIC NIE POMOGŁO ... dostałam skierowanie na oddział chorób zakażnych .. poszłam i co było ? lekarz oświadczył mi że to absolutnie nie jest bolerioza , tam gdzie mnie leczono czyli na dermatologii nie wiedzą co to jest ta bolerioza , tak stwierdziła lekarka... wysłała mnie na pobranie krwi gdzie poprzez to wykluczy jakie kolwiek choroby... oprócz tych plam nic mi nie dolegało ... oprucz tego że gdy dłużej lub szybciej szłam bolała mnie ta noga nie do wytrzymania .. coraz częsciej kręciło mi sie w głowie ale po chwili przechodziło no i zmęczenie ...
Może ktoś z was miał podobny przypadek .. chętnie wysłucham...

Temat postu: Re: Czy to jest to ??
PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 11:55 pm 

Dołączenie: Nie Lis 01, 2009 9:56 pm
Czy to był rumień?
Jak nie wiesz jak on wygląda to wejdź np na images.google.pl i wpisz tam "rumień wędrujący" - jeśli tak wyglądały Twoje plamy to masz na 100% boreliozę bo rumień daje pewność co do zakażenia.
Badania nie zawsze wychodzą dodatnie jednak wystąpienie rumienia nie pozostawia wątpliwości i jasny szlag mnie trafia, że niektórzy lekarze są tak bardzo zacofani w tym temacie...

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 10:02 am 

Dołączenie: Pon Sty 30, 2012 10:52 am
Witaj majka.
Jezeli byl to rumien to tak (odpowiadajac na twoje pytanie).
Rumien wedrujacy zawsze swiadczy o infekcji. Jak kolega pisze wyzej, zerknij w google i porownaj rumien wedrujacy ze swoimi zmianami skornymi.
Jestes kolejnym przykladem jak zwykli lekarze (zeby nie nazwac ich konowalami) maja znikoma wiedze na ten temat. Rowniez i ja swojego czasu przekonalem sie ze szkoda na nich czasu, zdrowia i kasy.

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 9:35 am 

Dołączenie: Czw Cze 28, 2012 4:45 pm
Dziękuje wam za odpowiedż :)
A więc patrzyłam lecz to nie wygląda tak samo ... moja plama jest bardziej koloru sinego ... leczono mnie na bolerioze ale poprzez wizyte u lekarza wróciłam do punktu wyjścia ...

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 2:14 pm 

Dołączenie: Wto Sie 20, 2013 11:44 am
Moim zdaniem warto byłoby tutaj wstawić zdjęcie,tak abyśmy mieli pewność tego z czym mamy do czynienia,w miarę możliwości po prostu je wstaw i wtedy będziemy wiedzieć. Jeżeli wyglądał inaczej,to nie jest rumień i nie ma sie czego obawiać.

PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 8:55 am 

Dołączenie: Wto Sie 27, 2013 9:29 pm
Witam,
Do grona członków forum dołączyłem niedawano. Lekarz prowadzący zdiagnozował u mnie boreliozę choć nie był przy tym zbyt przekonujący. Mam mnóstwo wątpliwości i nie bardzo wiem co o tym wszystkim myśleć.
Moje problemy zdrowotne zaczęły się przed około 3 laty od niepozornego bólu w okolicy lędźwiowej. Zdiagnozowano niewielką przepuklinę więc rozpocząłem rehabilitację. Mimo dość intensywnych wysiłków nic nie pomagało, wręcz przeciwnie, ból rozprzestrzeniał się na inne partie ciała (część piersiowa i szyjna kręgosłupa, stawy kolanowe, spięcia mięśni pleców pośladków i nóg). Zaczęła się objazdówka po lekarzach: neurolodzy, neurochirurdzy, rehabilitanci, leczenie bólu, poza tym masaże, rehabilitacja, akupunktura, medycyna niekonwencjonalna, bioenergoterapeuci itp. Badanie na boreliozę oczywiście również, dziś wiem że ELISA jest niewiele wart, ale wtedy leczyłem kręgosłup i traktowałem wynik negatywny jako definitywny. Po jakimś czasie zaczęli na mnie patrzeć jak na świra, który za wszelką cenę szuka u siebie choroby i zasugerowano wizytę u psychologa.
O ewentualności boreliozy w moim przypadku dowiedziałem się w czerwcu br. przez przypadek. W czasie jednej z wizyt lekarz rehabilitacji zasugerował kontakt z jedną z jego pacjentek u której stwierdzono boreliozę. Kobieta otworzyła mi oczy przede wszystkim dowiedziałem się że powszechnie wykonywane testy nie są wiarygodne. Zacząłem analizować przebieg choroby i wiele sytuacji pokrywało się z objawami boreliozy. Zrobiłem Western Blot i również wyszedł negatywnie. Z wynikami poszedłem do lekarza ILADS, który skierował mnie na badania kompleksów immunologicznych i w badaniu Western Blot wyszło, że w klasie IGG dla antygenów p41, p39 i OSPA wynik jest pozytywny.
Na tej podstawie dostałem pierwszą partię antybiotyków i przyjmuję już 4 tydzień ale nie czuję żadnej pozytywnej zmiany. Jak na razie ból kręgosłupa się nasila a doszło jeszcze sztywnienie i "chrupanie" w szyi oraz dziwne wędrujące szczypanie w różnych częściach ciała, coś jakby ukąszenia komarów.
Proszę o porady i informacje jeżeli macie jakieś doświadczenia lub wiedzę na temat podobnych przypadków

Pozdrowienia

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 3:24 pm 

Dołączenie: Wto Sie 20, 2013 11:44 am
Minęło już trochę czasu,więc może napiszesz czy byłeś u lekarza oraz co powiedział? Będziemy wdzięczni,tak nawet z czystej ciekawości,mam nadzieję ze u Ciebie wszystko w porządku.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości