Forum Borelioza

Forum poświęcone chorobom odkleszczowym a przede wszystkim Boreliozie
Obecny czas: Pon Sie 19, 2019 11:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 11:09 am 

Dołączenie: Pią Gru 15, 2017 10:48 am
Na poczatku chcialam wszystkich serdecznie powitac, w tym zacnym gronie "wybranców" :/ Z podejrzeniem borelki zmagam sie juz prawie 2 miesiace, ale nigdzie nie znalazlam potwierdzenia, chodzę od lekarza do lekarza i nic. Kleszcza mialam kilkakrotnie w swoim zyciu, raz jako dziecko dawno temu, pozniej jako nastolatka i ostatnio 2 miesiace temu znalazlam u siebie 2 kleszcze. Nigdy nie wystapil u mnie rumień. Po ostatnim ugryzieniu 30 Września (kleszcze były 2, jeden wyjęty po kilkunastu godzinach, drugi mógł na mnie siedzieć max 3 godziny), tydzień później miałam lekkie przeziebienie, podwyzszona temperatura, lekki ból gardła i kaszel. Zaleczyłam to i zapomniałam o całej sytuacji. Jednak 6 tygodni od ugryzienia zaczął sie stan który trwa własciwie do dzisiaj. Mam dziwne uczucie coś pomiędzy zawrotami głowy a poczuciem oszołomienia, jakbym była pijana albo odurzona. Nie potykam się i nie trace równowagi, ale to uczucie towarzyszy mi cały czas. Do tego doszło lekkie rozwolnienie, wczesniej nie mialam takich problemów. Czasami mam również drgania mięsni. Suplementowałam magnez ale nie pomogło. Do tego jestem wiecznie zmęczona,przestałam trenować, a do tej pory byłam osobą aktywną. Mam problemy z zaśnieciem, śpię dobrze tylko po melatoninie. Mam obniżony nastroj ale cięzko stwierdzić czy to w wyniku choroby czy martwienia się tym ze nie wiem co mi jest. Badałam już tarczyce, oglądal mnie laryngolog, neurolog, okulista (badanie dna oka nic nie wykazało), miałam badanie słuchu- wszystko jest w normie bez zadnych odchylen. Jedyne co wyszło poza normą w morfologii to podwyższone limfocyty norma 1-3 (ja miałam 3,1) i monocyty norma 0,2-0,8 ( miałam 0,85). Zrobiłam test Elisa około 6 tygodni po ugryzieniu i wynik negatywny w obu klasach. Obecnie czekam na wyniki Western Blotta, jestem również zapisana na tomograf głowy. Czy moje objawy mogą sugerować borelioze? Nie mam żadnych typowych objawów typu bóle stawów i rumień. Czy ktoś miał podobnie? Obawiam się ze za jakis czas dostane od lekarza łatkę ze mam nerwicę.. Bede wdzieczna za kazdą sugestie. Pozdrawiam

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 11:12 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lut 19, 2018 11:02 am
Miejscowość: Iława
To może być borelioza jak najbardziej. Nie me leczenia przez internet - marsz do lekarza!

PostWysłany: Pią Mar 30, 2018 10:33 am 

Dołączenie: Pią Mar 30, 2018 10:30 am
A jakie są klasyczne , główne objawy boreliozy ? ktoś może powiedzieć na swoim przykładzie ?!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość